Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az, hogy valaki a kutyát vagy...

Az, hogy valaki a kutyát vagy a macskát preferálja,az függ a személyiségtől vagy temperamentumtól?

Figyelt kérdés
Miben tér el a kutyások és a cicások gondolkodása?

2020. dec. 21. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
És aki mindkettőt, mint én? Azzal mi a helyzet? :) XD
2020. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Meglehet.

Én a macskákat imádom, mert bújnak, dorombolnak, puhák és dorombolnak :D


Alapból egy olyan személyiség vagyok, aki szeret szeretni és fontos mások közelsége, akár fizikailag is.


Tudom h vannak kutyák is akik a dorombolást leszámítva pont ilyenek, de én 15 éves koromban találkoztam először ilyen kutyussal, előtte csak udvari kutyákkal, akikkel nem bújsz össze este az ágyban.


Úgyhogy én világ életemben a macskákat szerettem, és most is olyan kutyám van, aki akkora, mint egy macska :D

2020. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
78%

Én pl. kifejezetten utálom a kutyákat, a macskákat meg szeretem.

Szerintem teljesen eltérő a két tábor gondolkodása..

Úgy, mint kb az iphoneosok meg az androidosok. Teljesen máshogy gondolkodnak, nagyrészt.

2020. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

A macska bújik és dorombol?

Sokat mondok, ha láttam 2 ilyet életemben.

2020. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem a bunkó macskákra gondolok, mert olyan is van.

De én nagyon sok halál cuki, bújós cicával találkoztam már.

2020. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nah már kezdődik, megjöttek az 5 évesek értelmi képességeivel felvértezett kommentelők :D


Kérdező szerintem nem nagyon függ attól hogy az embernek milyen temperamentuma vagy jellem van. Inkább részben az életmódjától, részben pedig hogy mit vár a háziállatoktól általában. A kutya végtelenül hűséges és bár vannak fajták közötti eltérések de általánosságban elmondható hogy szolgalelkűek. Ezzel szemben a macskák igazi primadonnák, elvárják hogy ki legyenek szolgálva és független személyiségük van. Kevesebb gonddal is járnak.

Nekem mindkettő van. Alapvetően mindig is kutyát akartam, de aztán 3 éve két utcai kölyökmacskát hazahoztam mert kint a hidegben biztosan éhenhaltak volna. Ma már el sem tudnám képzelni macskák nélkül az életemet. Közben lett kutyám is, ezzel pedig valóra vált az álmom :D

2020. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy macska fanatikus szaktársam, én meg kutyás vagyok. De persze ő is és én is szeretem a macskákat, kutyákat.

Hasonló a gondolkodásmódunk, tök jól tudunk összedolgozni, stb.

De egyszer szóba került egy ilyesmi téma, hogy ő (macskás) nem bújós típus a kapcsolatokban, én (kutyás) bújós vagyok,...stb. Tehát, szerintem nem az határozza meg a gondolkodásunk, hogy kinek milyen házi kedvence van és melyik fajtát szereti jobban.

2020. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én full macskás vagyok.
2020. dec. 21. 20:44
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem igen, összefügg a személyiséggel.

Én úgy gondolom, hogy a macskásokban több a tartás, kevésbé megalkuvók, nyalizók, nem jópofiznak mindenkivel, öntörvényűek, míg a kutyások haverkodók, megalkuvók, alkalmazkodóbbak, inkább"szolgalelkűek".

2020. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én is utálok jópofizni,a small talkoktól meg egyenesen irtózik. A komolyabb témák érdekelnek csak.
2020. dec. 21. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!