Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatoknak vannak emberi...

Az állatoknak vannak emberi érzéseik?

Figyelt kérdés

Képesek gonosznak lenni? Sokan mondják, hogy például egy róka milyen "gonosz, ravasz", mert megfojtja a baromfikat, és ott hagyja őket. Sokan erre azt mondják, egy állat hogy lenne már gonosz, ő csak a életben maradásért küzd.

Képesek szomorkodni? Ha mondjuk le lövik, vagy elfogják egy állat kicsinyét, az anya tud szomorkodni napokig, letörtnek lenni?

Képesek egymást szeretni, egymáshoz úgy kötődni, mint mi emberek?

Képesek egymást utálni, szándékosan keresztbe tenni/gúnyolódni valakinek, hogy nekik jobb legyen?

Képesek a másikkal együtt érezni, átérezni a fájdalmát?

Vannak olyan érzéseik, mint egy embernek vagy hasonlóak?


2010. aug. 15. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Emberi vagy nem, de érzéseik vannak:

Öröm, bánat, félelem, harag, stb..

Viszont a gonoszság az csak emberi..

2010. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Gyászolni az intelligensebb állatok is tudnak, pl emberszabásúak, delfinek... olvastam ilyen eseteket. De mondjuk egy tengerimalac nem hiszem. de még egy zebra se.
2010. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Igen, vannak erzelmeik.

Es igen, kepesek gonoszak is lenni, de nem ezert, mert megeszik a masik allatot.

De nem ertem a kerdest, nem lattal meg igazi elo allatot, hogy ilyet kerdezel? -_-!

2010. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem vannak.

Van erről egy érdekes sztorim. Van egy nagytestű kutyám és egy kicsi. A múltkor a kertben játszottak, amikor a nagykutya ugrás közben az utolsó pillanatban vette észre, hogy a kicsi alatta van és mindjárt szétlapítja a kicsit, fogta magát és a két mellső lábán landolt, de a hátsó felét nem tette le a földre, hanem a levegőben tartva felhúzta a fenekéig a hátsó lábait és a két mellső lábán próbált meg arréb bicegni, miközben a feneke és a két hátsólába a levegőben volt. Nagyon mulatságos látvány volt, de a lényeg az, hogy féltette a kisebbik kutyust és nem akart neki fájdalmat okozni. Ez egyértelműen szeretet.

És gonosz állatok is vannak, van egy állatfaj, mely képes gonoszságra, csak azért nem írom le, melyik faj az, mert akkor jönnek az x faj pártolói és lepontoznak. :D

2010. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Gúnyolódnak is egymással: van egy videó amiben egy majom egy tigris farkát piszkálja, és amikor az hátranéz az felmászik a fára.Szinte az összes érzelem megtalálható bennük amik bennünk is, csak általában ezeket a természetes ösztönök váltják ki.
2010. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%

szerintem meg ösztönösen élnek.

Ennyi

2010. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

szerintem tévedésben vagytok a gonoszságot illetően..

az kifejezetten és kizárólag emberi tulajdonság

szvsz

2010. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak, de sokkal inkább azt mondanám, hogy az embereknek is vannak állati érzéseik, ahogyan az ösztönök is közös tőről fakadnak, ugyanúgy az érzelmek is. Tehát szerintem az érzések közösek, az ösztönök közösek és hasonlóak; nekik is, nekünk is jut belőle. Hallottam már madarat siratni a fiókáját, mert elkapta a kutyám. És hallottam már kutyát zokogni, mert elütötte a szeme láttára a kölykét egy autó. Én vettem észre a szétlapított kiskutyát. Sírva szaladtam Anyukámhoz, aki behúzta a kerítés alá az úttestről a kicsit - a szomszédéké volt. Akkor vettem észre, hogy a kölyök anyja mindezt végignézte, amikor elkezdett hüppögni az anyakutya. Nem vonított, nem nyüszített, hanem úgy sírt, mint aki nem kap levegőt.

És az az öröm, amivel a kutyáim várnak, ha hazaérek, azt akármelyik ember megirigyelhetné tőlük. Ahogy a legegyszerűbb dolgok boldoggá teszik őket...

Utálni is képesek. Volt két kutyám, akiket 5 éven át, az egyik haláláig soha nem engedhettem össze, mert széttépték volna egymást. Évekig a legjobb testvérek voltak, de felborult a falkasorrend, egyik sem nyugodott ebbe bele, és a maguk módján ez kőkemény gyűlöletbe ment át.

Ha szomorú vagyok, vígasztalni próbálnak. Volt olyan kutyám, aki amikor sírtam, negyed órán keresztül nyalogatta a karomat, a kézfejemtől a vállamig és vissza.

2010. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vannak érzéseik, szeretet, öröm, bánat, de a gonoszság, az kizárólag az ember kiváltsága! Utolsó a falkasorrend felborulása miatti rossz viszony nem egyenlő az utálattal.
2010. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem is tudom... én a múltkor láttam a tv-ben vhol, hogy egy leopárdkölyök meghalt(megette egy piton(tényleg)) és az anyaleopárd megtalálta a kígyót és megölte azt! Aztán szétcincálta a hüllőt és ott volt a gyomrában a kölyök!(elég durva így is, de én végignéztem(kamerával felvették a zoológusok)) és ezután az anyaállat MEGETTE a kicsi holttestét! bezony! (asszem azért, nehogy elterjedjen a szaga vagy vmi ilyesmi) és felvették videnyóra, ahogy a leo a saját kölkét felfalja. vajon lehetett bármi érzelem benne, amikor ezt csinálta? (én személy szerint azon a véleményen vagyok, mint az első válaszoló)
2010. aug. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!