Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az állatkertben...

Miért van az állatkertben oroszlán meg elefánt?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttem el az állatkertnél és bőgött valami hangosan morogva, aztán röviden szaggatottan. Biztos elefánt. De volt, aki azt mondta, hogy oroszlán. Ez a debreceni állatkertnél volt, napi szinten járok a környékén.

2021. jan. 31. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, amiért az összes többi állat. Bocs, de vagy hülye a kérdésed, vagy nem értem a lényegét.
2021. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát, hogy egyáltalán miért tartanak ott az előbb említett két állatot, meg a többit is.
2021. jan. 31. 23:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Öö talán mert ez az állatkert lényege? Mert ezek az állatok nem őshonosak nálunk, nem látsz ilyet a mindennapi életedben, és mert a legtöbb ember nem teheti meg hogy kimenjen egy afrikai szafarira?

Vagy csak simán azért hogy hülye kérdések születhessenek miattuk a gyk-n 🤷‍♀️

2021. jan. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi abban az öröm, hogy ha jön a jóidő, kinyit és pénzért bemennek fizetnek, hogy nézzék az állatokat?
2021. jan. 31. 23:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki szeret állatokat nézni (tehát az emberek többsége) annak öröm.

És annak mi értelme hogy értelmetlennek bélyegzel valamit amit te személy szerint nem élvezel?

Én pl utálom a tűzijátékot mert baromi unalmas nekem, meg értelmetlen. De nem kérdőjelezem meg a létét, mert látom hogy mindenki seggre ül tőle örömében körülöttem. Biztos van olyan dolog vagy elfoglaltság amit te szeretsz, más meg azt mondaná rá hogy ez hót értelmetlen dolog.

2021. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Te jobban szeretsz videot nezni egy kutyarol, vagy eloben inkabb jatszanal vele es simogatnad? Na ugye.

Allatkertbe azert mesz (legalabb kiskorodban) hogy legyen fogalmad milyenek ezek az allatok. Valaki nrm eri be hogy kepernyon keresztul latja, eloben jobb.

2021. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Az állatok nem örülnek neki, de az ember (többnyire) igen. Nekünk az a fontos, hogy legyen embereknek munkahelyük, így az állatkert is felszippant egy kis munkaerőt, és van mire lóvét kapniuk az ott dolgozóknak. Van kereslet az állatkertre, fizetnek az emberek a belépőért, tehát jön a bevétel, van pénz belőle. Pénz. Igen, azt írtam, hogy pénz. Ez mindennél fontosabb. A pénz a fontos nekik, az tök lényegtelen már hogy az állatoknak ez mennyire jó, mennyire nem. Kereslet-kínálat találkozik, az állatimádók az állatkertben dolgozhatnak így kiélhetik magukat. semmi más nem számít.


állítólag van egy olyan oldala is, hogy ritka állatokat is tartanak ott, védett helyen, így a kipusztulástól megkímélik őket. nem tudom, ebből mi igaz.

Én évek óta nem voltam állatkertben, nem is hiányzik. gyerekkorban poén, hogy jé, elefánt, mekkora ormánya van már, azta! felnőttként már inkább az állatok anatómiája érdekelhet jobban, milyen idegrendszere van az elefántnak, mlyen szinapszisokkal továbbítódnak az idegrendszerben az ingerületátvivő anyagok, mennyire más a hallásuk fiziológiája, az agyuk hogyan dolgozza fel az ingereket, mennyire viselkedik máshogy az artériáik működése, de ehhez nem kell állatkerbte menni.

etológusok is kiélhetik magukat az állatkertben, tanulmányozhatják, hogy az elefántok hogyan reagálnak ha így vagy úgy elszórakozgatunk velük meg az élelmükkel, és az etológusok is van, amiért zsebre tudják vágni a pénzt.

Vitatkoznék azzal, hogy az emberk többsége szeret állatokat nézni. Eleve ha nem is lenne ilyen lehetőség, jól meglelnnének nélküle, keresnének más elfoglaltságot az emberek, de kétlem, hogy valakinek akkora örömöt okozna ez, hacsak nem a gyerekeknek. 20 éves korára túlteszi magát az ember azon, hogy az elefántnak ormánya van, az oroszlánnak meg sörénye és nem akkora cucc ez már. mások meg esetleg jobban érdeklődnek a biológia iránt és akár állatorvosok lesznek, ők talán elmennek állatkertbe hobbiból, de nekik se erre van szükségük igazán. van egy rakat madárfaj hazánkban, minek kéne valakinek biológia szakon írnia a szakdolgozatát az elefántból?

2021. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én, ahogy mondtam korábban, majdne minden nap este ott megyek el, mert arra dolgozom egy sportcsarnokban és este én zárok, aztán megyek az állatkert mellett a villamoshoz. Mindig hallom, hogy az elefánt bőg hangosan, aztán szaggatotgan a vége felé. Mondták nár nekem, hogy "Te az oroszlánnak a hangja", de szerintem elefánt. A nagy orrával bömből vagy mi a csuda.
2021. febr. 1. 01:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Hát...ha neked annyiból áll az állatkert, hogy az elefántnak milyen az ormánya, akkor az már a te bajod. 😄 Ja, és igen, vannak olyan állatfajok képzeld, amiknek már csak csekély létszámú állatkerti populációja létezik, mert vadon kihalt. De pl. az óriáspanda is már csak rezervátumokban van "vadon" Kínában.

2021. febr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Öhmm...most komolyan, mi lenne ha mondjuk...utánanéznél a dolgoknak? Esetleg Youtube-on benyomnál egy elefántos meg egy oroszlános videót? Akkor talán tudnád, hogy melyiknek milyen a hangja. Az oroszlán és az elefánt hangja között ugyanis van egy kis különbség. Ennyire megerőltető utánanézni?

2021. febr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!