Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az állatkertben...

Miért van az állatkertben oroszlán meg elefánt?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttem el az állatkertnél és bőgött valami hangosan morogva, aztán röviden szaggatottan. Biztos elefánt. De volt, aki azt mondta, hogy oroszlán. Ez a debreceni állatkertnél volt, napi szinten járok a környékén.

2021. jan. 31. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem érti mi az értelme, miért vannak itt, de azért ennyire fúrja az oldalát a kíváncsiság hogy melyiknek a hangját hallja esténként :D

Tehát mégiscsak érdekelnek az állatkerti állatok.

2021. febr. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért vannak az állatkertben állatok, amiért az arborétumban növények.

Ma már az állatkertek többsége valamilyen tudományos tevékenységet is végez. De amelyik „csak mutogatja” az állatokat, ott is az iskolások, érdeklődők – ha nem is természetes környezetében – de láthatják ezeket az állatokat. Persze vannak itt-ott megszokott háziállatok is, de városi embereknek már az is különlegesség, hogy a tej nem gyárban készül, és az oldalast sem gépek gyártják.

Szóval sok állatkert részt vesz kutatóprogramokban is, fajtamentésben például.

2021. febr. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Oké. Én Romániában születtem, csak Debrecenbe jártam egyetemre, ide hozott a sors, itt lett munkám, ide nősűltem és nem értek az állatokhoz, mert más szakban mozgok.
2021. febr. 1. 12:14
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
És Romániában nincsenek állatkertek? Vagy ez most hogy jön ide?
2021. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jon ide az hogy nem tudsz altalanos iskolai tananyagokat?
2021. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!