Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Most ivartalanították a...

Most ivartalanították a nőstény cicáimat, mire figyeljek a legjobban? Baj, hogy nem adtak gallért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 nőstény cicámat most ivartalanították, nagyjából elmondta az orvos mire figyeljek ... de ti akik már átestetek ezen mit javasoltok? A cicáim most épp alszanak, ugye hánytak mikor hazajöttük, de az orvos mondta, hogy ez teljesen természetes. Amitől félek az az, hogy az ablakban vagy ide oda felugrálnak. Az ágyam viszonylag alacsonyan van az egyik cicu fel is ugrott és most itt alszik. Próbálom a lehető legtöbb figyelmet szentelni most nekik, de mit tegyek, ha esetleg az este folyamán az ablakba felugrik az egyik? Nem szakad szét a varrat? Vagy ennyire nem kell félnem? Bent tartom őket kicsit még kábák, de tudnak menni.
2021. febr. 18. 13:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mindenesetre arra számíts hogy éjszaka nem biztos hogy sokat tudtok majd aludni mert a macskák éjjel unatkozni fognak de a biztonság kedvéért mind a 2-őn legyen éjszaka gallér és egy idő után megfogják szokni és nyugodtabbak lesznek.
2021. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amugy eteteshez vedd le a gallert, de egyebkent azzal is megoldjak. Sokkal rosszabb lesz a macskanak, ha begyullad a sebe, mint a galler. Nyilvan nem szereti, de nem lesz ettol lelki serult, nyugi :) Mindket macskan legyen, ne csak az egyiken. Osztonosen tisztalkodnak, nyalogatni, piszkalni fogjak a sebet, meg ha nem is latod, es ez veszelyes.
2021. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Bocsánat, csak a fiókomba nem tudtam visszalépni, mert most csináltam hirtelen, hogy megtudjam kérdezni és a jelszavamat nem mentettem el. Idegességemben pedig nem is jegyeztem meg. Az előző válasz a kérdező (én) válasza.
2021. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Illetve az egyik cicának még kötés van a lábán, ezt nagyon nehéz leszedni elég szoros és eléggé rá van ragadva. Ezt mivel szedtétek le?
2021. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Illetve a sebet kell fertőtlenítenem valamivel? Ezt a doktor úrtól elfelejtettem megkérdezni. Lehet, hogy hülyeséget írok, de esetleg Betadine vagy valami ilyesmi?
2021. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
egy kicsit vizezd be a kötés és a sebet nyugodtan fertőtlenítsd betadinnal
2021. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Még annyi kérdésem lenne, hogy az ivartalanított cicáknak a későbbiekben mit érdemes adni enni? Mivel úgy hallottam (nem tudom, hogy igaz-e), hogy az ivartanított cicák eléggé eltudnak hízni. Nincsenek rossz bőrben a cicáim, de azért nincsenek nagyon nagyon elhízva sem. Az orvos is mondta, hogy most jó húsban vannak, ennél sem soványabbnak sem kövérebbnek nem szabad lennie. Viszont ezt is elfelejtettem megkérdezni.
2021. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindegy mit adsz nekik a mi cicáink se híztak el azt add nekik amit eddig ettek
2021. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én 6 lány cicával vagyok túl az ivartalanításon. Nem volt gallér, sem ruha. Kb egy hétig voltak csak bent, aztán már rövidebb időre kimehettek a kertbe. Őszintén, én nem vagyok híve annak, hogy automatikusan gallér+ruha. Nálam egyik sem bántotta a sebet, nem volt semmi probléma. Nyilván, ha nagyon nyalogatja, meg kell próbálni, melyik zavarja kevèsbé a macskát.

Amikor elmúlt az altató hatása, nyugodtan adhatod a megszokott kaját. Később pedig, ha plusz kilók jönnének fel, úgyis látod és elég lesz akkor kaját váltani.

Szerintem a galléros cicára próbáljatok meg ruhát adni, hátha abban jobban éreznè magát.

Semmiképp ne engedd ki őket még. Sőt, ilyen hidegben jobb lenne minél tovább húzni a bennmaradást a seb és a csupasz poci miatt.

Mihamarabbi gyógyulást! :)

2021. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Hálistennek viszonylag belenyugodtak a gallér viselésébe, végül a másikra is ràadtam, hogy véletlen se érjen hozzá. Evésnél, ivásnál leveszem. Mindig az udvarra szeretnének menni, de nem engedem ki őket, aztán ebbe is belenyugodnak így szinte pihennek mindig. 😊
2021. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!