Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot vegyek a 12...

Milyen kisállatot vegyek a 12 éves lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom már vagy 2 éve könyörög egy kisállatért, viszont én nem akartam mivel még kicsinek gondoltam.

Most, hogy eltelt 2 év és még mindig szeretne egyet, gondolkoztam, hogy szülinapjára kapna egyet.

A házban már van 2 cica és egy kígyó.

3-4 év múlva szeretnénk 2 vadászgörényt is.

Olyan kisállatot keresünk amit tarthat a szobájában és ha nincs otthon ketrecbe lehet tartani (nem mindig, csak pár órára).

Fontos, hogy a havi költségeket (kivéve ha beteg) ő fizetné.

10.000 Ft-ot kapna havonta.

Milyen kisállatot javasoltok?


2021. márc. 24. 17:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%

Tengerimalac vagy hörcsög a legjobb egy ilyen korú gyereknek. A tengerimalacot viszont csak párban lehet tartani, a hörit pedig egyedül, ha ez szempont.

Halat nem javasolnék, mert az akvarisztika nagyon összetett, nehéz hobbi, nem lehet előzetes tudás nélkül belekezdeni, ráadásul minél kisebb egy akvárium, annál többet kell vele foglalkozni.

Ha ügyesen tud már porszívózni a kislány a szobájában, akkor a hullámos papagáj is szóba jöhet, (sokat szemetelnek, én naponta porszívózok a kalitka körül) de csak ha a macskák tényleg soha nem tudnak bejutni a szobába. De őket is párban kell tartani, és a kalitka hossza minimum 100cm legyen. (Ezt azért írom mert a kereskedésben általában feleekkora kalitkákat ajánlanak hullámosoknak, de az nem elég nekik)

2021. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%
Nyuszi nem való egy 12 évesnek . A nyuszit nem lehet gyömöszölni meg simogatni is csak akkor amikor akarja . Ráadásul 10 évig is élhetnek ha jól vannak tartva . Orvosi költség drága , de szerintem az alapdolgai nem jönnek ki egy 10-es ből. Maradjatok inkább a hörcsögnél.
2021. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
32%

12 éves a lányom. Tengerimalaca van 5.eve. És csak egy tengerimalacunk van, szóval nem osztom, hogy csak párban lehet.


Viszont ha vannak macskák, akkor nem értem miért meg több állat, illetve akkor miért nem kap egy saját kiscicát?

2021. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
90%
14) Így van, hirdess rossz tartási szokásokat, és buzdíts rá másokat. Tengerimalacot párban kell legalább. Lehet, hogy elvegetál egyedül is, de attól még erősen társas állat.
2021. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
11%
Nem hinném hogy vegetál. 5,5 éves, totál jókedvű boldog állatka. És ha lesz újra malacunk, ő is egyke lesz. 😊😉
2021. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk is egy tengerimalacunk van, az állatkereskedésbol hoztunk hozzá egyszer egy társat, de nem jöttek ki, így visszavittuk. Semmi baja egyedül, szóval nyugodtan vegyetek neki azt nyúl helyett. Sokkal nyugisabb.
2021. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%
Vannak egyedül tartható állatok és vannak társas állatok. Aki egyedül tartja a társas állatot és nem gondol az állat érdekére, boldogságára, az inkább ne híresztelje a dolgot. Persze, te úgy látod, hogy boldog, hiszen nincs választási lehetősége szerencsétlennek. Képzeld magad a helyébe. Hiába van szükséged társas viselkedésre, testbeszédre, érzelmek kimutatására, kommunikációra stb, nem kaphatod meg. Egyedül élnéd le az életed és bizony nem lennél boldog. Szomorú, hogy aki állatot tart, a faj alap igényét sem biztosítja és még hangoztatja is, hogy milyen jól csinálja, a következőnél is így fogja...
2021. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
36%
Szia!Nyuszit vegyetek neki
2021. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Nagyon felelősségteljes egyébként, szóval a nehezebben tartható állatokkal is megbírkózna.

Lenne 2 kérdésem.

2 hullámos papagájnak ajánlanátok ketrecet?

Hány kg szénát eszik meg a nyuszi 1 hónapban vagy 1 nap?

Mert ha mi jól számoltunk akkor 1 kg/nap és 1 kg széna 900 Ft.

2021. márc. 24. 19:03
 20/37 anonim ***** válasza:
80%

A hullámosok minimális kalitka mérete ott kezdődik, hogy 80-100 cm (hosszra legyen több, ne magasságra). Mindennapos, több órás reptetést igényelnek és madárbiztos szobát, mert szó szerint mindent megrágnak (fal, vezeték, bútorok stb). Piszkolnak, szét szórják a magokat, nem szobatiszták, oda ürítenek, ahol éppen vannak, hullik a tolluk. Szelidíteni kell őket, el kell érni a bizalmukat, ami idő és türelem igényes. Törékenyek, egy erősebb szorítás a madarak életébe kerülhet. Ezen kívül egész nap be nem áll a csőrük, ami az elején még érdekes egy gyereknek, később már idegesítő lesz. Nem gyereknek való a papagáj tartás.

Egyébként ne adándékozz szülinapjára állatot, főleg ne úgy, hogy a háta mögött találod ki, hogy milyen fajt. Egyáltalán megkérdezted tőle, hogy milyet szeretne? Minden állat más és más. Ha a lányod felelősség teljes, akkor te is legyél az. Bármilyen állat is lesz, úgy kalkulálj, hogy bizony esélyes, hogy rád marad az állat gondozása. Egyébként én egy cicabarát menhelyi kutyát javasolnék inkább, tehát olyat, aki aktívan részt vesz a ti életetekben is és nem sínyli meg, hogy a lányod nem lesz mindig olyan tettre kész, mint jelenleg.

2021. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!