Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot vegyek a 12...

Milyen kisállatot vegyek a 12 éves lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom már vagy 2 éve könyörög egy kisállatért, viszont én nem akartam mivel még kicsinek gondoltam.

Most, hogy eltelt 2 év és még mindig szeretne egyet, gondolkoztam, hogy szülinapjára kapna egyet.

A házban már van 2 cica és egy kígyó.

3-4 év múlva szeretnénk 2 vadászgörényt is.

Olyan kisállatot keresünk amit tarthat a szobájában és ha nincs otthon ketrecbe lehet tartani (nem mindig, csak pár órára).

Fontos, hogy a havi költségeket (kivéve ha beteg) ő fizetné.

10.000 Ft-ot kapna havonta.

Milyen kisállatot javasoltok?


2021. márc. 24. 17:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a lányomnak volt nyuszija - már felnőtt lányról beszélünk, éppen elkezdett dolgozni -, és biztosan nem evett meg a nyúl naponta 1 kiló szénát. Igaz, más ennivalót is kapott. Ezzel most nem tudom, hogy mennyit segítettem, de a széna mennyisége miatt ne aggódj. Kell az is, de nem napi egy kiló
2021. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Persze, említettem már neki, hogy szülinapjára ezzel akarjuk megajándékozni.

Azt mondta neki mindegy milyen állatka, hisz mindegyik háziállatnak utána olvasott már, tartás nevelés felszerelés.

Ő azt mondta választani sem tudna, neki teljesen mindegy, hogy nyuszi, rágcsáló vagy madár.

De az utolsó leírta, hogy madarat inkább ne.

Még nekünk a süni jutott eszembe :)

2021. márc. 24. 19:51
 23/37 anonim ***** válasza:
90%
Az egy dolog, hogy hova nem akarjátok beengedni valamelyik állatot, az pedig egy másik, hogy megvan a valószínűsége, hogy mégis bemegy a macska abba a szobába.
2021. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
15 évesek a cicáink már tudják mit szabad és mit nem :)
2021. márc. 24. 20:18
 25/37 anonim ***** válasza:
55%

Széna legalább 5 kg 5000ft. Jó minőségű táp ( nem magvas!) 1 kg 2000 ft . Fapelett 8l 4000 ft . Rágcsáló bot 1500 ft . Friss gyógynövények amennyit csak rá bírsz szánni .

És ezek csak a minimum minőség amit megkéne adni a nyuszinak .A nyuszinak ha baja van azonnal kell orvos és egzotikus sima orvos nem jó!! Nagyon fontos az ivartalanítás is 30 ezer forint minimum . Oltás 15ezer forint/év . Bekell szerezni neki egy társat amit szintén ivartalanítani kell . Ketrecben nem tanácsos tartani . A kislányod este nem fog tudni aludni tőle , mert egész este rángatni fogja a ketrecet .



Másik lassan megy középiskolába mi lesz ha kitalálja kolis akar lenni? De ha nem is akkor majd 18 évesen megy másik városba egyetemre akkor rátok marad az a nyúl.

2021. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha azt a 10 ezret az állat gondozására adjátok azt nem nevezném zsebpénznek . Mert abból nem fog jutni arra , hogy vegyen magának valami kis nassolnivalót.
2021. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Esetleg aranyhörcsög?
2021. márc. 24. 21:23
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

A törpesün jó ötletnek tűnik.

Kimondottan szelídek lesznek a megfelelő foglalkozástól, de ennek ellenére jól elvannak egyedül is. Táplálásuk nem vészesen bonyolult, macskatáp, élő rovarok, hús, zöldségek.

A helyigényük viszont elég nagy, 0,5 négyzetméter alapterület a legminimálisabb 1 süninek. A másik "hátrányuk" hogy szürkületben és éjszaka aktív állatok. Ezen valamennyit lehet alakítani, de azért nem teljesen. Én ha jól emlékszem 1 hét után cseréltem le a golyós önitatót vizestálra, mert megőrültem éjjel a hangjától :D

2021. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
77%

Ha úgyis közel áll hozzátok a hüllőzés, esetleg egy szakállas agáma?

Nagyon okosak, és kimondottan szeretik az emberi társaságot.

2021. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Tengerimalac. Vagy macska. És igen, a malacka egyedül is lehet nyugodtan. Foglalkozni kell vele. Nem hal bele abba, hogy egyedül van, rosszul tudják sokan. A süni se rossz amúgy.
2021. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!