Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy bolhát, mit tegyek?

Találtam egy bolhát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Találtam a lábszáramon egy bolhát, ma elég sok helyen jártam, sokat buszoztam, lehet onnan hoztam haza, azelőtt az ágyba is lepihentem, félek, hogy bevittem az ágyba. Tudok valamit tenni megelőzésképpen, valami kezelés vagy ilyesmi?

2021. ápr. 7. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ne aggodj nem el meg rajtad. Parszor megcsip es meghal.
2021. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk volt hogy bolhásak voltak a macskáink. Behozták a lakásba is. Csak a macskákat kellett bekenne vmi bolhaölővel. Az emberben nem marad meg. Ha nincsenek állatok akkor nagyon hamar elpusztul a lakásban. Egyébként sem valószínű hogy több bolhát is összeszedtél, ha van más is akkor elkerülik az embert.
2021. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
A bolha nem kifejezetten az embereket szereti. Megcsíp kicsit piros lesz, elmúlik. Megha mindennap fürdesz nincs sok esélye olyan sok helyen megcsípnie téged.
2021. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de reménykedjünk, hogy egy volt.

Egyszer voltunk olyannal látogatóban, ahol a padlón ugráltak. Hiába lett belőle pár perces villámlátogatás, sajnos párat hazavittünk.

Az a baj, hogy nem rajtad lakik, hanem repedésekben, szőnyegen vagy az ágyban elbújva, oda lepetézik és szaporodik. Rád csak enni jár, és nem olyan válogatós sajnos, ha nincs állat, beéri veled.

Lehet kapni rovarirtókat bolha ellen. Forróvizes felmosás, mindent kimosni, ami ma rajtad volt, minél magasabb hőfokon. Porszívózni éjjel-nappal: összeszeded a petéket.

Egy bolha miatt még nem kell atomot dobni a lakásra, de ha gyanús, hogy sógorostól beköltözött, akkor érdemes akár szakemberen is gondolkodni.

2021. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Zállatorvos nevű csatorna van a youtubeon. A bolhák csudálatos világa c. videókat nézd meg. Nem mindegyik rád vonatkozik, de van ami hasznos.


https://www.youtube.com/watch?v=qom_YNHaNMU

[link]

[link]

2021. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!