Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért a kutyák és macskák a...

Miért a kutyák és macskák a legnépszerűbb háziállatok?

Figyelt kérdés

Miért a kutyák és macskák a legnépszerűbb háziállatok? Miért nem lehet más is, és miért csak a kutyákon és macskákon segítenek?

Nyílván nem azt mondom, hogy mindenki tartson otthon bálnát, de mondjuk teknőst vagy gekkót miért nem tart otthon senki?

Azt hiszik az emberek, hogy egy teknőst nem lehet ölelgeni? Hát pedig lehet! Csak nem azzal mutatják ki a szeretetüket, hogy nyaldossák az ember arcát, hanem hogy pl. engedi, hogy megsimogasd a fejét, elfogadja a kezedből az ételt.

Ezt miért nem tudja senki?



2021. ápr. 30. 15:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#8

Kimondta, hogy teknősimádó vagyok? Kimomdta, hogy egy fokkal okosabbak? Én azt, mondtam, hogy vannak dolgok amikben értelmesebbek. Egyébként 7 éve teknősünk van, (előtte ugye volt más is) nem olyan nehéz feladat, mint ahogy mindenki képzeli:)

#9

Köszönöm szépen a normális válaszodat! (meg amúgy mindenkinek) de amúgy szerintem egy rágcsáló ketrecét sokkal nehezebb takarítani (volt egyszer tengerimalacom szóval tudom)

#10 az igaz, hogy a teknőssel nehezebb kapcsolatot kialakitani. De egy kutya bizalmáért azért szerintem meg kell küzdeni, ha szoktatni annyira nem is, de szelídíteni sztem kell, a teknőst meg nem. Igaz, ez nem feltétlen speciális berendezés, de pl. macskának kell alom stb...

De zeke csak az én véleményeim!

2021. ápr. 30. 18:52
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene szelídíteni egy kutyát?

Kiskorától fogva az emberhez vonzódik, nem úgy, mint egy kis papagáj, vagy hörcsög

2021. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12, bocsánat, nem úgy akartam írni, hogy szelídíteni kell! :)

De azért kell neki tanítgatni dolgokat

2021. máj. 1. 19:10
 14/14 anonim ***** válasza:
Az teljesen más. Az hogy egyáltalán az embert szokja/szeresse meg, és az, hogy tanítok valamit nem ugyanaz. (Tanítani csak azt az állatot lehet, amelyik alkalmas rá, és az embereket megszokta, szereti.)
2021. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!