Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha megharap a...

Mi a teendő ha megharap a szomszéd kutyája?

Figyelt kérdés
Ha szorgalmi joggal megyek át a telkére az nem birtokháborítás ha csak onnan érem el a karban tartandó területet. Mivan akkor ha ilyenkor megharap a kutyája vagy kiszökik és mást harap meg?

2021. máj. 1. 07:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Az nem szolgalmi jog, ha bemész a telkére lefesteni a házad.

Ahhoz jogod van, de a szomszéddal egyeztetve. Nem sétálhatsz be csak úgy. Az magánterület.

Szólsz, hogy mész festeni, ő BEENGED és bezárja a kutyát.

Nyilván kulcsod sincs hozzá.

2021. máj. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván szólsz a szomszédnak, hogy át kéne menned rendbe tenni a házad hátsó falát stb.


Ő addig bezárja vagy megköti a kutyát,

nem értem hogy hol a probléma?

2021. máj. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ott a probléma, hogy a kérdező azt hiszi, bármikor átsétálhat a szomszéd telkére. (1.)
2021. máj. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
Valószínűleg, ha ártani akart volna a kutya nem csak megharap. Így lett nevelve. Milyen körülmények között él a kutyi?
2021. máj. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Mi a konkrét szitu? Kevés az infó. Csak úgy nem sétálhatsz át.


Ha pl. a gazda kórházba került, akkor is jobb, ha megvárod amíg haza tud menni, csak nem olyan sürgős a dolog.


Ha meg igen, akkor olyan ismerősével kéne kimenni, akit szeret a kutya és meg tudja fogni, meg tudja kötni.


Amúgy ha megharap, akkor azonnal doki, injekcióért (harapástól függően) és kellenek a kutya papírjai, hogy megvan-e minden oltása.

A gazdáját azt hiszem, felelősségre vonják.

2021. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A szitu az hogy nekem időpontra jönnek a munkások, abba nem eggyezett bele hogy ad kulcsot és bemegyünk és szabadságot meg nem vesz ki hogy beengedjen ez egy2-3 hónapos munka amit meg kell csinálni. Ha nincs otthol nem tud beengedni, nekem itt vannak a munkások. Levettük a kiskaput hogy be tudjunk jutni szorgalmi joggal ez nem kérdéshogy meg lesz csinálva a munka. A kutya a kérdés mert így kimegy az utcára míg mi jövünk-megyünk, támadja a munkásokat
2021. máj. 1. 08:44
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam neki is, annyi volt a válasza hogy előre eggyeztetett időpontban kellett volna szólni. Neki kötelessége beengedni úgyhogy a problémát nem értem. A lényeg hogy így az én felelősségem ha valakit megharap a kutya?
2021. máj. 1. 08:47
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Adhatott volna kapu kulcsot..


Azt azért írd már meg hogy mit szolt a kapu levételéhez. Arra kíváncsi lennék, ha már kulcsot nem adott. :D



Amúgy lehet a te felelősséged, mivel ti engedtétek ki az utcára.

2021. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A kaput meg nyitott állapotban visszatudjátok tenni a zsanérra, és akkor tudjátok nyitni-csukni, esetleg egy léccel betámasztva.


Így akkor nem tud kimenni az utcára.

2021. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megkeresed és kéred a kutya oltási könyvét hogy mutassa meg, ha nem mutatja, akkor rendőrt is hívhatsz ugyanis veszélyezteti az egészséged, mert ha a kutyája netalántán veszett, akkor neked is kell veszettség ellen több fázisú oltas, ugyanis ez a protokol, ha veszett állat harap meg valakit, akkor hasba kap oltast többször, hogy megmentsék az életét.
2021. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!