Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mérgeskígyó és mérges pók...

Mérgeskígyó és mérges pók párbajában melyiknek drukkolnátok?

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 00:58
A kérdező szavazást indított:
Mérgeskígyó.
Mérges pók.
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Egyiknek sem tudnék őszintén, de inkább a kígyó.

A pókoktól jobban tartanék.

2021. máj. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Kemény hogy ezen a szinten van a társadalom.
2021. máj. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
A póknak, mert a mérges pókok között van mérsékelten mérges is (Magyarországon legtöbbször az), a mérges kígyó viszont mindig halálos.
2021. máj. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

pardon? egy kígyó simán megesz egy pókot egyszerűen nem egy súly csoport!

de ha a mérgük számít akkor ez is változó viszont a legmérgesebb állat a világon az pont egy kígyó a taipen kígyó (habár a doboz meduzának sokkal gyorsabb a mérge de az csak 60 embert tud megölni míg a taipen 100-at!

a mérges pókoknak semmi esélyük átlagban

2021. máj. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem támogatom az állatviadalokat....
2021. máj. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy meg döntse el mindenki maga. A kígyónak lehet némi köze a koronavírus terjedéséhez, míg a pókoknak nem annyira.
2021. máj. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés eldöntéséhez lényeges, hogy mint a pók, mint prdig a kígyó mennyire felhergelt, azaz mérges.

Ha a vipera nyugodt és nem mérges, ugyanakkor a fekete özvegy nevű pók igen felhergelt, akkor sem rudja megenni szegény nyugodt viperát.

2021. máj. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek.ha megharapják egymást mindkettőnek annyi.Ez a legjobb opció.


De..ha valamelyik mégis túléli utána lehet belőle vidámkígyó vagy vidámpók.

2021. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#3-as: Általában tényleg így van, de vannak kivételek is, fordítva is van rá példa. A hazai keresztes és rákosi vipera (utóbbi pláne) például nem túl erős mérgű kígyók, ellenben például a brazil vándorpók, vagy a fekete özvegy emberre is igen veszélyes.

#5-ös, és #7-es: Én sem támogatom az állatviadalokat, viszont a természetben valóban van ilyen összecsapás, még ha nem is a leggyakoribb, ugyanakkor van olyan is, hogy a pók kerül ki győztesen, ugyanis a nagyobb termetű madárpókok (a fekete özvegy valóban nem) képes megölni a kisebb termetű mérgeskígyókat is, amelyeket ráadásul el is fogyasztanak.

2021. máj. 19. 11:59
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Hármas vagyok, szerintem mindenki megmodhatja, hogy melyiket szereti, én személy szrint azért nem szeretnék a "nem túl mérges" viperával találkozni, akkor jöjjön inkább valamilyen pók. Lehet lepontozni, de én köszönöm nem kérek a kígyókból (maximum vacsorára, azt viszont marha steak helyett szívesen bevállalom, ellenben a pókokkal, akiket nem őhajtok megenni).
2021. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!