Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Menhelyek/fajtamentők mennyire...

Menhelyek/fajtamentők mennyire ellenőriznek?

Figyelt kérdés
Örökbefogadáson gondolkodom, viszont sok rosszat hallok. Azt hallottam, hogy eljönnek és megnézik az otthonodat is. Illetve örökbeadás után is megjelenhetnek bármikor. Ez nekem enyhén kellemetlenül hangzik. Nem azért, mert elhanyagolnám az állatot, hanem mert elég privát ember vagyok. Ilyen valóban van? Ha igen, mennyire gyakori?

2021. máj. 22. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha zavar, akkor fogadj örökbe sintértől, ők nem ellenőriznek.

Bár engem nem zavarna ha jönnének, de a sintértől hoztam kutyát és nekik nincs kapacitásuk ellenőrizgetni.

2021. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Van ilyen. Ismerősömmel az is megesett, hogy ő is örökbe szeretett volna fogadni egy kutyust, és a menhelyesek még a lakása tulajdoni lapját is elkérték volna tőle. Ekkor mondta hogy na ez túlzás... Én is ezért vettem inkább kutyát, nekem ne jöjjenek a nyakamra ellenőrizgetni mint egy bűnözőt.
2021. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Engem sem zavarna, sőt. Örülnék, hogy tényleg megnèzik hova kerül a kutya, és nem adnak olyannak, ahol mondjuk nincs kerítés, és egy hét múlva elütik
2021. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Benne van a szerzodesben, hogy eljohetnek megnezni barmikor, de 1 ev alatt nem voltak, sot amikor elhoztam a kutyat, akkor sem jottek el. Nyilvan ertheto, mert kb. 200kmre van a menhely, es erre nincs kapacitasuk. Megnyugtatasukra kuldok 2-3 havonta kepeket videokat. Szoval nem ez a jellemzo, foleg ha masik megyebe, vagy messzebbre viszel kutyat. Ha kozel vannak, akkor sem allitanak be hivatlanul random idopontokban, az az alap hogx telefonos egyeztetes utan, mert ok sem idomilliomosok, feleslegesen nem fognak kimenni, aztan radobbenni h nincs is otthon senki.
2021. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ettől megijedni.


1× megnézik a házat, mielőtt örökbefogadnád a kutyát, de veled is egyeztetnek.

Megnézik a kerítést stb.


Nálunk az első 1 évben 3× jöttek, de előtt egyeztettek az időpontban.

Azóta (4éve) nem voltak, de 2-3 havonta küldök nekik egy pár képet, hogy jól van.

2021. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan én fogadtam örökbe, fajtamentéstől, egyszer sem jöttek ellenőrizni, nincs kapacitásuk ilyenre, 2,5 éve van velem a kutya. De én is hallottam, hogy van, ahol máshogy van.
2021. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, sőt örülök hogy alaposan megnézik kihez kerülnek az állatok.

Én sem vagyok egy társasági ember de ellenőriznének biztos hogy minden rendben volna és nem hiszem hogy többet jönnének. Azt az 1-2 csekkolást meg ki lehet bírni.

2021. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Aki felelosen tartja az allatot, az nem fel ilyen ellenorzesektol. 😘
2021. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Mi a Noé egyik ideiglenes befogadójától hoztunk el cicát, ők elvileg híresen szigorúak is ilyenekben. Írtunk egy normális, minden kért infót tartalmazó, részletes bemutatkozó levelet, rögtön reagáltak, felvettük a kapcsolatot telefonon is. Egyszer elmentünk ismerkedni a cicával, másodszorra már hoztuk is. Sose jött ellenőrizgetni senki, pláne nem többször, tulajdoni lapot sem kértek (pedig elméletileg szoktak) és nem erőszakoskodnak azzal sem, hogy küldözgessünk képeket rendszeresen (az első napokban küldtünk párat meg kis beszámolót). Aki ezeket várja el, az ne adja örökbe az állatot, mert ezek szerint nem tud elszakadni tőle, noha onnantól, hogy nem az övé, SEMMI joga számon kérni, ELVÁRNI a beszámolókat. Sose írnék alá olyan szerződést, ami ilyen pontokat tartalmaz. És mielőtt valaki személyeskedni kezdene, felelősen van tartva a macska, a szerződésnek megfelelően bent a lakásban, nem mehet ki (nem is tudna, emeleti lakás), háló is van az ablakokon, erkélyajtón. Szóval engem senki se ellenőrizgessen, mint valami állatkínzót vagy trehány gazdát, aki azt se tudja, merre kószál a macska. Azzal nem is lenne bajom, ha a befogadás előtt EGYSZER kijönnek, de mire fel járnak egyesek rendszeresen a gazda nyakára? Mire fel KÖVETELNEK évek múltán is kapcsolattartást? Utóbbi mellesleg tök felesleges, olyan beállított képeket és szép szöveget lehet küldeni, amilyet csak akar valaki, közben simán tarthatja rosszul az állatot.

Szóval nem, marhára nem “fél” sok ember, hanem pofátlannak tartja az ilyesmit, hogy segíteni akar és még ő van potenciális bűnözőként kezelve. Senki se fog meggyőzni, hogy többszöri ellenőrizgetésre kijárni meg évek múltán is képeket, beszámolót elvárni normális dolog.

2021. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!