Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az ivartalanításról?

Mit gondolsz az ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint szükséges, mások szerint állatkínzás. Szerinted? (Kutyára, macskára gondolok.)
2010. aug. 25. 15:14
1 2
 1/19 anonim válasza:
10%
Semmiképp nem állatkínzás. Azt se mondom, hogy "létszükség", de szerintem hasznos nagyon.
2010. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Hát tudod... Ha a kutya helyébe képzelem magam... Végigszaladt a hátamon a hideg!
2010. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Állatkínzás semmiképp. Az állatkínzás ha a nem várt kölyköket kidobod a kukába. Az ivartalanítás szerintem hasznos. 2-3 évvel tovább él kedvencünk. A kandúr nem jelöl, csavarog. A nőstényre nem kell minden pillanatban figyelnünk nehogy elkapja egy kandúr. És nekünk a nőstény macskánk életét ez mentette meg.
2010. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Én elsősorban nőstény állatoknál hasznosnak tartom. Lakásban nem koszol a kutya/macska, valamint ha el is kódorog nem jön egy rakat kölyökkel haza a hasában.

Kanoknál (főleg kutyánál) ha figyelünk, hogy ne szökjön ki, akkor nem szükséges, de a kijárós kandúr macskánál már nem árt, legalább nem harcol annyit és nem csinál egy rakat kölyköt.

2010. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Én ivartalaníttattam a kandúr macskámat. Főleg azért, mert úgy hallottam, hogy így nem csavarog annyit- tehát kisebb az esélye, hogy elüti egy autó vagy más baja történik. Lényegében az ő egészségének megóvása érdekében tettem (azt is olvastam, hogy az ivartalanított állatok hosszabb életkort érnek el).


Hogy állatkínzás-e? Zizit látszólag nem viselte meg a műtét, persze azt nem tudom, hogy mit érzett. Mindenesetre a műtét után sem kóválygott, nem volt letört.

Azt viszont tutira állíthatom, hogy én majd betojtam mikor bevittem a kórházba, és pityeregtem, mikor az ápolónő elvitte. De megnyugtattak, hogy nem lesz baj.

Nem is lett, és mióta kiürültek a hormonok a szervezetéből, sokkal barátságosabb lett, és nem csavarog (annyit).

2010. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Általában véve ellene vagyok annak, hogy egészséges élőlényeket megcsonkítsunk. Mikor annak idején befogadtunk egy kandúr macskát, kézzel-lábbal küzdöttem az ivartalítása ellen. Asztán kicsit utánanéztem a dolognak.

Megtudtam, hogy a macska mennyire szapora állat, és hogy a vadon született (de gyakran a háznál született) kölykök túlnyomó többsége elpusztul, mert vagy elütik őket, vagy éhen halnak, vagy a saját "gazdájuk" folytja őket vízbe. Azt is megtudtam, hogy a macskák párzási időszakban komoly agresszióra képesek (versenyhelyzet ugye), gyakran okoznak egymásnak súlyos, halálos sérüléseket. Amellett többet is kóborolnak, ami miatt szintén jobban ki vannak téve pl. az elütés veszélyének. Statisztikák szerint a nem ivartalanított felnőtt macskák sem érik meg a 2. születésnapjukat!

Úgyhogy a kandúr végül ivartalanítva lett. Volt egy rossz napja, de egyébként nem úgy tűnt, hogy összeomlott volna a dolog miatt. Sajnos az a cica már nincs velem, de nemrég befogadtam egy 4 hónapos lány cicát, két hónap múlva ivartalaníttatva lesz ő is.

2010. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ehh, nem "asztán", hanem aztán, ilyen durva hiba... bocsi.
2010. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Kan kutyám van. A következő az álláspontom: ami nincs az nem tud elrákosodni. Így egy dolgot kiveszek a körből (meglehetősen komolyat), hogy minél hosszabb időt lehessünk együtt.

A barátomnak szukája van. Ami nincs, az nem tud begyulladni és nem hal bele a kutya akár 2 évesen (gennyes méhgyulladás). Ő is szeretne még hosszú éveket tölteni a kutyájával szintén.

Egyikünk sem akar még több szomorú szemű, a fajtársak által megtépett, esetleg megölt kutyát látni menhelyen, akiket előzőleg megkínoztak, elütöttek, kidobtak, kikötöttek egy kietlen helyen. Mert ezek a kutyák is cuki kölyökként kezdték, legtöbbször egy véletlenül összejött alomból, ahonnan ingyen adták a kölyköket.

2010. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sokan ugyanúgy vélekednek erről, mint én. De bárcsak többen lennének az ilyenek... Ugyan nekem jelenleg nincs állatom, így nem tudom milyen árban van egy ivartalanítás, de nem hiszem, hogy olyan egetverő ára lenne (mind kutya, mind macska esetében). Ráadásul szerintem rövid idő alatt meg is térül az összeg, mert nem kell költeni a kölykökre, valamint időt és fáradtságot lehet megspórolni, mert nem kell új otthont keresni a kicsiknek, továbbá a lelkiismeretünket sem terheljük a kölykök esetleges "eltüntetésével". Viszont azt sem tudom, hogy csak állatkórházban végzik el a beavatkozást vagy az állatorvos is megcsinálja. Ha állatorvos is megcsinálja, akkor a legtöbb embernek még messzire sem kéne vinni az állatot, mert szerintem minden városban van legalább egy állatorvos. A falvakban pedig megoldják az emberek maguk, az én nagymamám is gond nélkül földhözvagdalja a kismacskákat. Véleményem szerint pedig a legnagyobb baj, hogy az emberek tájékozatlanok az ivartalanítással kapcsolatban. Pedig szerintem lenne aki tájékoztassa őket. Például az állatmenhelyek is sírnak, hogy folyamatosan tele vannak, de egyiktől sem láttam még egy jó, figyelemfelkeltő plakátot vagy TV reklámot az ivartalanítás előnyeiről. Lehet, hogy sok ember ezek hatására határozná el, hogy ivartalanítja az állatát.
2010. aug. 25. 18:02
 10/19 anonim ***** válasza:
nőstény macskát kifejezetten ajnálott ivartalanítani, mert így nem lesz emlődaganata és hosszabb ideig él áltagban, a kanokat és a kandúrokat pedig a hormonok "lecsillapítása" okán érdemes. másfelől ha a nőstény cica kijáró, könnyen nem kívánt vemhes lehet. az ivartalanítás nem állatkínzás, miért is lenne az??? kap az állat utánna fájdalom csillapítót és nem nagy a kockázata a műtétnek
2010. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!