Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene leelemezni,...

Valaki segítene leelemezni, mi történt közöttünk? Lovagolni, lovat ellátni tudok, régóta velük vagyok, de a testbeszédükben, az érzelmeikben valahogy nagyon nehezen igazodom el.

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha hosszú lesz.

Én írtam a kérdést: Hogyan tudnám magam megszerettetni a lovammal? Kaptam válaszokat, és kb. 6 órán át böngésztem a netet, videókat néztem, és úgy döntöttem, ideje elkezdeni kicsit összeszokni.

Kimentem hozzá a karámba. Épp az istálló mellett állt, mikor észrevett, megfordult, és hegyezve a fülét figyelt. Ajánlottátok hogy ne foglalkozzak vele. Én pedig egy kicsit tovább-logikáztam a dolgot.

Odamentem a karám széléhez, ami az öreg paci karámja mellett van. Áthajoltam és simogattam a pacit, beszéltem hozzá, ő pedig babrált a kezemmel. Kacaj (így hívják a nevezetes pacimat) oda jött hozzám, és elkezdett szagolgatni. Arrébb mentem, mire követett. Elmentem a karám sarkába, hátat fordítottam neki, és vártam. Rögtön odajött, és elkezdett szagolgatni, én pedig felé fordultam, és a kezemmel hesegetni kezdtem, és valami olyasmit motyoghattam, hogy "menj innen! nem kellessz ide!". Na, szerintem innentől be is indult a folyamat. Visszamentem az öreg paci karámjához, mire Kacaj odajött, és elkezdte szagolgatni mindenemet, majd óvatosan megnyalta a kezemet. Eljátszottuk még párszor ezt a "nem érdekelsz" figurát, ah odajött én elmentem, rá se hederintettem. Aztán bementem a szín alá, a sarokba, és leguggoltam, hátat fordítva neki. Odajött, szagolgatott, nyalogatott, még a nadrágomat is nyalta, az arcomat is. Én pedig úgydöntöttem, hogy mostmár észreveszem. Miközben ő becsukott szemmel nyalogatott, én simogattam a nyakát, vakargattam a fülét, végighúztam a fején a kezemet, és nem húzta el egy darabig. Ahogy elhúzta békénhagytam, és visszafordultam.

Aztán olyat csináltunk, hogy a karám közepébe mentem, és megvártam. Szaglgatni kezdte a pólómat, és elhatároztam, hogy mindig úgy megyek, hogy éppen ne érje el a pólómat. Lassan hátraléptem, bizonytalanul követett, az elején nyújtogatta a nyakát, aztán beadta a derekát, és követett. Egyre gyorsabban (mondanom sem kell, majd' hanyatt estem olyan gyorsan lépkedtem hátra). Egy idő után úgy jött utánam, hogy "hörgött" (mint amikor viszed neki az abrakot, és izgalmában "hörög"), aztán nagyon vékony hangon felnyihogott. Többször eljátszottuk, egy idő után mindig megálltam, simogattam, aztán tovább mentem.

Visszamentem az öreg ló karámjához, odajött, és a karomat nyalogatta. Aztán belecsípett. Fájt, nem is kicsit, de láttam rajta, hogy ez neki még "gyengédségnek" számít, egyáltalán nem erőszakoskodott, úgyhogy hagytam. Leguggoltam, fölémhajolt, a hajam nyalogatta. Kicsit belecsíptem az állába, nemtudom honnan jött, felvijjogott és felkapta a fejét, majd érdekes arckifejezéssel visszahajolt, és szagolgatott. Aztán egy idő után otthagyott, eszegetett, felém jött, eszegetett, úgydöntöttem, én sem foglalkozom már vele. Kimentem a karámból, ő gyorsan odajött, megsimogattam a nyakát, megvakartam a fülét, aztán kisprinteltem az udvarból, egyenesen be ide.


Azt szeretném, ha valaki kielemezné nekem, mi is történt pontosan közöttünk. Kiváncsi vagyok pl. arra mikor nagyon gyengén, éppen hogy csak megnyalintott, vagy arra a gyenge csipkedésre, vagy a folyamatos nyalogatásra, vagy mikor "hörögve", végül kicsit nyerítve követett.


Mindenkitől lekezelő választ kapok, amiért nem értem a lovak nyelvét olyan nagyon. De légyetek szivesek, most ettől kiméljetek meg, nem tudhatjátok, milyen körülmények között vagyok, hogyan ismerkedtem meg a lovakkal, milyen lovakkal, hogyan ültem fel először, úgyhogy, megköszönném, ha egyellőre csak a kérdésre válaszolnátok. Azt viszont nagyon megköszönném!


2010. aug. 26. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nem nagyon tudok segíteni, de ha a paci.hu/forum -on felteszed a kérdést biztos válaszolnak és még értenek is hozzá! :)
2010. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2010. aug. 29. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
szívesen:)
2010. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem durvaságból csípett meg, ez biztos :) Csak játékos kedvébe volt. Igazából ez, amit leírtál, hogy követ meg minden arra utal, hogy bízik benned, a csipkelődés és a nyalogatás pedig arra, hogy lócsokit, répát vagy valami ilyesmit keresett/követelt. Ez talán rossz szokás, attól lehet, hogy te/előző tulaj/valaki más sokszor ad neki jutalom gyanánt vagy csak úgy rágcsálnivalókat. Le lehet szoktatni, ha zavar. Érdemes lenne utánanézned Pat Parelli és Monty Roberts videóinak, könyveinek, ha neten keresel videókat akkor Jean-Francois Pignon és Stacy Westfall is segíthet valamicskét. Ha nagyon komolyan gondolod akkor Magyarországon is vannak tanfolyamok, ahová viheted a lovadat, vagy levél útján is fel veheted velük a kapcsolatot ha kérdésed van. Egyik leghíresebb országunkban Mészáros Gyula, de ha a www.lovasok.hu oldalon komolyabban keresgélsz találsz a természetes lókiképzés (natural horsemanship) témában több embert és címet is. Erről olvasgass, ez biztos alapja a kapcsolatotoknak és a bizalomnak. Remélem valamit segítettem azért.. :) Puszi, Lana
2010. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! parelli módszert már elkezdtem vele! és amúgy napi 5-6 órát ilyen videókat lesek :)
2010. aug. 30. 20:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!