Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot lehet venni...

Milyen kisállatot lehet venni 8 éves gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, vagy hozzáértők tanácsát szeretném kérni ezügyben. Olyan hüllőt, vagy rágcsálót szeretnék, aminek könnyű a tartása (szeretném, ha tényleg ő gondozná, persze felügyelet mellett). Köszönöm szépen előre is! :)

2021. júl. 10. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Semmilyet, ha az állatnak is jót akarsz. Elvárhatatlan hogy 1 hónapnál tovább teljesen önállóan gondozza.
2021. júl. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút jó szándékkal mondom: plüsst.
2021. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Hörcsög, egér, tengerimalac (bár abból minimum 2 kell, mert nagyon társas állat.)
2021. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Királypiton, az egyik legigénytelenebb hüllő, és nem is veszélyes
2021. júl. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőt nem kéne lepontozni. A harmadik válasza teljesen jó, de kérdező - egy kisgyerektől hogy lehetne tényleg elvárni, hogy ő gondozza teljesen? A tengerimalacok pl nagyon cuki állatkák, de rengeteget kell őket takarítani, figyelni őket, mérni a súlyukat, napi c-vitamin stb. Egy kisgyerek állata valójában mindig a szülő állata (és felelőssége).
2021. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
2021. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Én 8 éves gyereknek hűllőt semmi képpen nem javaslok.

A hőfokot, a páratartalmat ellenőrizni kell, illetve bogarakkal, egerekkel kell a legtöbbjét etetni.

Illetve a hüllő nem nyúzható, simogatható kisállat, egy kisgyerek ezt hamar megunja.


A rágcsáló már más, DE csak ha te is szeretnéd. Itt van pár példa:

- hörcsög: nem túl simogatható, éjszaka aktív, viszont 2-3 évig élnek, kis helyet foglal és jó kezdő állat.

- tengerimalac: ezt én jó választásnak mondanám, de minimum 2 kell és a takarításba neked is bele kell szállni valószínű. Naponta 1-2 órát ki kell engedni, foglalkozni vele. De nagyon kedves kisállatok.

- törpenyuszi: ez sem rossz választás, a szomszéd kisfiunak is van (7 éves), megfelelően tartsa, de az anyukája is besegít.

Ebből is jobb 2őt tartani, és nagy a helyigénye.

Viszont majdnem olyan mint egy kutya, vagy egy cica.

2021. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

A kisgyerek egyik nap még ezt akar, másnap már mást fog akarni. Pár hét alatt megunja az állatokat. Ha utána te tudod majd gondozni, csak akkor vegyél neki valamit.

Hüllőt ne, az előző leírta a kisemlősökkel kapcsolatos dolgokat.

2021. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam tavaly volt ugyan így 8 éves,ő tengeri malacokat választott.Én egyedül a múlt hónapban vigyáztam rájuk ameddig ő rokonokhoz ment nyaralni egy hétre.A szobájában tartja őket.


Azóta még idén januárban születésnapjára kért egy akváriumot.Azzal fogalmam sincs mit kell csinálni (nekem sosem volt,nem is vonzott),ő előre utána nézett,kinézte mit kell venni,én csak fizettem.Eleinte csak üres növényes volt utána választott bele halakat.Látszólag minden oké,megy a berendezés,úszkálnak a halak.


Ha látod,hogy tényleg akarja a gyermeked a kisállatot,és nem csak egy hóbort vagy nem csak te gondolod,hogy kellene neki egy kisállat vegyetek olyat aminek előbb utána néztek és tetszik neki a tartása is.Mert az,hogy valami cuki meg szép nem jelenti,hogy akarja is úgy etetni ahogy kell,almozni vagy forgácsozni,heti és napi szinten akár egy etetésre vagy tisztán tartásra foglalkozna is vele egy hét után.


Rokonok,barátok is mióta látták,hogy a fiamat érdeklik az állatok a saját gyerekeiknek abból a felindulásból vettek,hogy biztos majd az övék is örül neki és foglalkozni fog vele.

Mindenki tovább adott a kis kedvenceken vagy rajtuk maradt.

Döntsön a gyerek,már nem olyan kicsi,de te ismered.Tudd,hogy jól dönt-e.

Ha korai inkább vegyél neki később.Felelősség ez a sok állat.

2021. júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Csak olyan állatot vegyetek amit te is szeretnél mert lehet hogy pár hét és elmúlik az újdonság varázsa, nézz fel jófogásra hány megunt kisállat van fent, van aki bele is írja hogy "a gyerek megunta ezért új otthont keres" mint valami megunt játék. Persze lehet végig gondozni fogja és felelősséget vállal, vannak ilyen gyerekek is, de ne alapozz erre mert sajnos sokszor pofáraesés a vége hogy a gyerek hörcsöge/tengerimalaca/nyula mostantól a tied.
2021. júl. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!