Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Érdemes tenyésztenem az...

Érdemes tenyésztenem az éticsigát?

Figyelt kérdés

Kevés van a városban, úgy gondoltam befogok kettőt, naponta etetem, földjüket nedvesen tartom, amit időnként cserélek.

Ha megvannak a kicsik, visszaengedem őket a szabadba a kicsikkel együtt, amint megerősödtek.


Utána megint megfogok kettő csiguszt, és ezt ismétlem minden nyáron, ahányszor csak lehet.


Természetben nem ilyen szaporák, főleg itt a környéken.


2021. júl. 13. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Az éticsiga védett állat nem tarthatod fogságban, a gyűjtéséhez is engedély kell.
2021. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1# Nem gyűjtöm őket.

Tudom, hogy védett állat, régebben láttam két kisfiút, akik játékból széttaposták őket. Neveletlen kis taknyok, akik tényleg ÁRTOTTAK nekik, és nem kapta el őket hajnalban a TEK.

2021. júl. 13. 14:47
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Jót akarsz, de rosszat cselekszel. Hagyd őket békén, ők jobban tudják mi a jó számukra. Amit tehetsz esetleg értük, hogy ha az úton, vagy járda közelében meglátod, odébbviszek lakott terulettől messzebb.
2021. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, ha nem gyűjtöd hogy kerül hozzád??? Ahhoz előbb összekell szedned valahol nem? És fogva sem tarthatod...
2021. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
A természetben is szaporák, ha megfelelő a környezetük.Nálunk a város közepén, egy viszonylag háborítatlan, elbokrosodott, füvesedett területen rengeteg van, de csak eső után látni őket. Nyilván a szárazság elől beljebb húzódnak a bokrok tövébe. Egyébként szerintem nem annyira egyszerű a tenyésztésük, hogy "nedvesen tartom a földet és időnként cserélem". Annak utánajártál, hogyan, mivel táplálkoznak pl.
2021. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Védett nem tarthatod őket. És valóban engedély kell a gyűjtéséhez!
2021. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4# Ha veszek a boltban két zsemlét, már zsemlegyűjtő vagyok?

Ezzel szemben, ha naponta veszek 10 darabot, akkor már gyűjtőnek nevezhetnek.

Egyébként ritka a csiga a városomban, a környéken is csak azért van egy pár, mert a város végében lakom.


Nyilván nem véletlenül védett faj, és szeretném, hogy többen legyenek.

2021. júl. 13. 15:00
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha veszel a boltban RENDSZERESEN 2 zsemlét akkor már gyűjtő vagy... Te rendszeresen akarsz gyűjteni csigát, nem csak 1 alkalommal.
2021. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
5# Tudom mit esznek, és hogy mit szeretnek. Szépiát veszek az állatkereskedésben a kálcium végett. Gyümölcs, zöldség van itthon.
2021. júl. 13. 15:02
 10/16 A kérdező kommentje:
8# Kettőnél többet nem hozok haza.
2021. júl. 13. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!