Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan készülnek a gyapjú...

Hogyan készülnek a gyapjú termékek, úgy értve, hogy bántják az állatokat vagy rossz körülmények között tartják őket? Aki vegán, nem hordhat gyapjú sálat, sapkát, nem használhat gyapjú takarót és egyéb gyapjú termékeket? Miért?

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat, légy szíves.


Köszi!



2021. júl. 30. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Manapság egyre több helyen (legutóbb Jysk-ben láttam) feltüntetik a gyapjútermékeken, milyen fajtájú birkáról származik, az állat mit és hol legelt, meddig nőtt rajta a gyapjú amiből a termék készült stb. A textilipar csak olyan szabadtartású birkák gyapját veszi át amik megfelelő klímán legelnek és egyéb jó minőségű takarmányt kapnak, úgyhogy én azt mondanám jól vannak tartva, ráadásul hegyes vidékeken.

Ha a gyapjúnyírásra gondolsz, nem okoz kárt az állatban. Valaki két térd közé kapja a birkát és a nullásgép állatokon bevethető verziójával levágja róla a gyapjút (úgy képzeld el, mintha a narancsot hámoznád).

A vegánok olyan alapon hordhatnak gyapjútermékeket, hogy azok állatbántalmazás nélkül készültek.

2021. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
A birkának konkrétan az a rossz, ha nem nyírják meg.
2021. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ez egy elég jó összefoglaló.

2021. júl. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Itt van videó is.

2021. júl. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

A magyar nyelvű cikkeket elolvastam, a fényképeket megnéztem.

Iszonyatos körülmények.

Ezekről a dolgokról nem tudtam.

A mesterséges megtermékenyítést sejtettem, de hogy így végzik?!

Egyelőre szóhoz sem jutok.


És a nyírás... erről ennyit, hogy "nem fáj nekik".


A videót még nem láttam, de azt is meg fogom nézni.


Az biztos, hogy nem veszek gyapjút ezek után. Igaz, eddig sem vettem sűrűn. Egy gyapjú sálam van, amit 2007-ben vettem. Szomorú vagyok amiatt, hogy ezzel miben vettem részt.


Kár, hogy erről az egészről nem tudnak többen. Én sem tudtam.

Láttam már filmet a "tejipar"-ban elkövetett kegyetlenségekről, de erről még nem. Nagyon sajnálom, hogy nem olvastam sokkal korábban ezeket a cikkeket.


Iszonyatos, ami zajlik.


Köszönöm szépen a felvilágosítást!

2021. júl. 31. 07:31
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon szívesen!
2021. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A pirosozóknak: Miért adsz pirosat annak a hozzászólónak, aki tudott adni használható, lényegretörő cikkeket, írásokat, képeket, videót?
2021. júl. 31. 12:15
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Provokatív.

Jelentve

Kicsit fantázia dúsabb kamu kérdést is ki találhatnál. Minthogy itt 48-szor leírják neked az amúgy is nyilván valót. És kismillió helyen is le van írva az interneten

2021. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Semmi provokatív nincs a kérdésben. Nem is érthető, hogy miért állítod.

Mások tudtak válaszolni.

Nem kamu kérdés. Érdekelt.

2021. aug. 13. 08:21
 10/18 anonim ***** válasza:
33%
Még valami. Egyik gazdának se jó ha bántja a saját haszon állatát. Miért bántaná szerinted? Ha megdöglik nem lesz pénze? Ha meg betekszik megint csak nem lesz pénze. Fizetheti az állat orvost. Ha nem fizeti megint csak megdöglik az állat ami azt jelenti hogy megint csak kiadása van a gazdának. Elvitetni a dögöt, esetleg a többi állatot is meg fertőzi? Szóval röviden. Egy haszon állatot miért bántana a gazdája? Neki az a jó amikor az állat él és virul és egészséges. Ezen nem gondolkoztál?
2021. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!