Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan készülnek a gyapjú...

Hogyan készülnek a gyapjú termékek, úgy értve, hogy bántják az állatokat vagy rossz körülmények között tartják őket? Aki vegán, nem hordhat gyapjú sálat, sapkát, nem használhat gyapjú takarót és egyéb gyapjú termékeket? Miért?

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat, légy szíves.


Köszi!



2021. júl. 30. 08:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rengeteg videofelvétel és fénykép bizonyítja, hogy mégis bántották az állatokat bizonyos emberek, nyilván nem mindenki, de nagyon sokan.
2021. aug. 13. 08:45
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező.

Te hogy vagy kedvesebb (értékesebb) a szüleidnek?

Vagyis hogy segítesz nekik jobban? Hogy tudsz otthon nekik nagyobb segítségük lenni?

Ha jól bánnak veled kapsz finom ételeket, és jó fizikumba vagy?

Vagy pedig ha éheztették, megverték, és mondjuk olyan beteg vagy hogy az ágyból se bírsz ki kellni. A szüleidnek melyik a jobb?

Hiába töröltetted a sok hozzá szólásomat. Jelentettem újból a kérdést. Azt miért nem törlik?

2021. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Egyetlenegy hozzászólásodat sem töröltettem!!!
2021. aug. 13. 19:42
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

Jajj

Bocs! Most látom, tényleg meg vannak.

ma 08:15, ma 08:24, és ma 18:45 voltam.

Csak olyan ideges lettem mert azt hittem törölték.

2021. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nyugalom.

De úgy látszik, hogy te nem nézted meg azokat a képeket és videókat, különben nem mondanád, hogy nem kínozták meg azokat az állatokat.

2021. aug. 14. 14:55
 16/18 anonim ***** válasza:
33%

Na most megnéztem. Igaz csak az egyiket ami a 3-as hsz-ba lett belinkelve.

Azon az látszik ahogy az állatokat kezelő kalodába fogják, valamilyen vizsgálat miatt. Ez olyan mint ha te beülnél egy fogorvosi székbe. Az embereket azért nem költözik pl le mert az tudja hogy nem akar rosszat neki az orvos. De egy állat ezt nem érti ezért hogy ne okozzon sérülést se magának se a vizsgálónak a mozgásterét minimálisra csökkentik. Olyan gyerek is van aki valamilyen oknál fogva nehezen tűri az orvosi kezeléseket. Azokat nem is vállalja az orvos csak ha valamelyik szülő lefogja a gyereket. Mert ugye lenyugtatózni nem mindig lehet. De elég szomorú hogy ezt valakinek el kell magyarázni kérdező.

2021. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én kíváncsi voltam valamire, azért tettem fel a kérdést. Kaptam olyan választ, ami elég részletes, nem csak képek, videók, hanem leírások is.

Te csak kiragadtál néhány képet és azokról írtál.


Akkor most gondolj bele a következőbe - ha már képtelen voltál elolvasni a cikket és megnézni rendesen a képeket.

Te mit szólnál ahhoz, hogyha érzéstelenítés nélkül egy orvos vagy bármilyen másik szakmájú ember levágnà az ujjadat vagy másik testrészedet?


Aztán, ha ebbe komolyan belegondoltál, akkor szánd rá magadat arra, hogy elolvasod a cikkeket vagy alaposan megnézed a képeket.


Addig viszont feleslegesen írsz ide, amíg nem vagy tájékozott, mert azt sem tudod, hogy miről írsz!


Előbb tájékozódj!

2021. aug. 14. 21:32
 18/18 A kérdező kommentje:
"Minden gyapjútermelő országban az a szokás, hogy a hím birkákat néhány hetes korukban kasztrálják. Ennek leggyakoribb módja, hogy egy gumigyűrűt szorítanak a heréik köré, hogy elszorítsák a vérkeringést. Így a herék előbb-utóbb elhalnak, leesnek"!!!
2021. aug. 14. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!