Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől robbant szét?

Mitől robbant szét?

Figyelt kérdés
[link]
2021. okt. 3. 11:41
 1/8 anonim válasza:
87%
Azért leírhattad volna miről van szó mert pont evés közben kattintottam rá...
2021. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
60%
Ja amúgy meg: [link]
2021. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
A halott testven levo gazok miatt.
2021. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vortrex ***** válasza:
94%

Ez érdekes fizikai dolog, ugye a légköri nyomás 1bar, ezért nekünk embereknek a belső nyomásunk is 1bar, hogy ennek ellen tartson. Viszont egy bálnának nem csak a légköri, de a mélységi nyomásnak is ellen kell állnia, ezért az ő belső nyomásuk sokkal nagyobb 2.6 bar, ráadásul a testük sokkal ellenállóbb a pozitív és negatív túlnyomásra, hogy a hatalmas mélység és a felszín között úszkálhassanak.


Ettől van az, hogy amikor elpusztulnak és a gázok a vízfelszínre hozzák a tetemeiket a testük egy hatalmas túlnyomásos tartályként viselkedik

2021. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vortrex ***** válasza:
34%
Nem a gázokon van a hangsúly, hanem a bálna testén. Más emlősök nem "robbannak" föl
2021. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
5-ös, dehogynem.
2021. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Jól írja 3-as. Lesüllyedés előtt az óceán tetejére emelkedik a gázok miatt aztán lesüllyed miután a gázok eltávoztak. Ilyenkor veszélyes a közelébe lenni, mert egyrészt mérgező másrészt betegséget is terjeszthet. Én erre tippeltem a covid-nál is. Az óceán mélye felfedezetlen. Szóval egy ilyen bálna közelébe elúszo halraj amit a kinaiak begyujtottek es a piacon arultak es aztan megbetegedett az elso ember. De ez csak az én tippem. De tudom a denevérek is hordoztak de a deneverek ily modon is elkaphattak mivel van mikor bemereszkednek a varosokba.
2021. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megkívántam a spagettit! 😅
2021. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!