Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A két legelterjedtebb társálla...

A két legelterjedtebb társállatunk, a kutya és a macska okkal a legelterjedtebb!?

Figyelt kérdés

Az összes állatfaj közül csak ez a kettő rendelkezik olyan egyértelmű kommunikációs elemmel ami egyértelműen jelzi az embernek hogy jól érzi magát. Ez a farokcsóválás és a dorombolás. Ezeket még azok is felismerik akik nem isemrik amúgy az állatok jelzéseit.

Tudtok esetleg olyan állatot, aminek még van ilyen egyértelmű jelzése?(Mert akkor az lehet a jövő 3. társállata)


2010. szept. 3. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb házikedvencnek vannak ilyen jelzései, csak a kutya-macska-fanatikusok azokat lenézik, mert nem ismerik őket.

Én nimfapapagáj tenyésztő vagyok, az ő jelzéseik is nagyon egyértelműek, pláne, ha kezes az egyed, akkor még inkább (mosolyogni meg haragudni is tudnak, tökéletesen meg lehet különböztetni).

2010. szept. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
A patkánynak is van ilyen jelzése. Mikor a vállamon van, ropogtatja a fogait. Ez nála olyan, mintha "dorombolna". De néha simizés közben is csinálja. Ha nem tetszik neki, mikor megfogom, akkor csippan. Egereknél is vannak jelek, pl ha nem tetszik neki valami, akkor hunyorog, táncolók ha idegesek, ropogtatják a fogaikat (igen, mint a pati, de egész mást jelent nála, mint pl a farokcsóválás kutya-macska esetén is mást jelnt). Én egyértelműen látom a mozdulataikon, milyen a hangulatuk. :)
2010. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

talán azért is a legelterjedtebb, mert ők tudnak leginkább szimbiózisban élni az emberrel. Na meg egy tyúkot vagy egy kecskét nem tudsz szobatisztaságra és olyan szintű engedelmességre nevelni, mint egy kutyát pl.

Bár a kutya domesztikációjánál a legfontosabb dolgok talán azok voltak inkább, hogy az emberrel együtt vadászott és őrizte a portát.

2010. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A nimfáimnak több különféle hangjelzésük van, mind mást jelent. A legszelídebb víjjog, mint a vércse, ha valami nem tetszik neki, ha megzavarom tükörnézegetés közben pl., de ha azt akarja, hogy simogassam, akkor lehajtja a fejét, felborzolja a tollait, és finoman megbök, hogy vakarásszam kicsit. Egy másik ha pl. nagyon tetszik neki valami, akkor valami egészen speciális finom csipogást hallat. Egyébként mindegyiküknek kicsit mások az egyéni hangjelzései, de van, ami egyforma, pl. az udvarlás, azt mind ugyanúgy csinálják.
2010. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Lássuk csak: ló, szarvasmarha, juh, láma, szamár, sertés, én tigrist is láttam már örömöt jelezni stb. Magyarul egy jó nagy baromságot írtál, egyáltalán nem azért lesz valami háziállat, mert tudja az örömöt jelezni, csak gondolom soha nem foglalkoztás kutyán és macskán kívül mással, így nem is ismerheted más állatok jezéseit.
2010. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tartottam már: dzsungáriai és roborovszki törpehörcsögöt, házi egeret, degut, tengerimalacot, csincsillát, nyulat, hullámost, nimfát, zebra és rizspintyet, kanárit, jákót, amazont és még vagy 6 féle egyéb papagájt, törpefürjet, kutyát, macskát, különféle halakat, rákot, csigákat stb.

De ha olyan ismerősöm jött hozzánk akinek soha nem volt állata, a macska és a kutya jelzéseit ösztönösen megismerte és arra adekvátan regaált, míg a szelíd nimfánk jelzéseit teljesen félreértette, amikor az védekezett h ne simogassa, próbálta jobban átölelni, meg akarta nyugtatni simogatással, szval nem értette h mit jelez. A macskánál, kutyánál a farokcsóvára és a dorombolásra ösztönösen pozitívan reagált.

2010. szept. 3. 19:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy a papagájok meg a többi állatka milyen jelzéseket tud adni, mert ettől függetlenül még mindig kutyából és macskából van a legtöbb...
2010. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tudod, sajnos a kutya-macska fanatikusok miatt nem ismerik az emberek jól a többi állatot. Ha ezek a fanatikusok több teret hagynának a többi állatnak (és megfelelően tájékoztatnák az új gazdikat a bánásmódról, ahogy én tenyésztőként megadok minden tájékoztatást, ha valakinek odaadok egy fiókát), akkor nem hinnének balgaságokat, és jobban ismernék a jelzéseiket.

Ja, és lehet, hogy te se megfelelően tartottad az állataidat, hiszen nem volt számodra egyértelmű, hogy idegennel nem pacsizunk... (ha a kutya mindenkivel lehaverkodik, a betörőt is beengedi egy kis hízelgés után, csak egy példa)

2010. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a környezetemben rengeteg olyan embert ismerek, akik képtelenek a kutyák jelzéseit megfelelően értelmezni. Csak hogy egy példával is éljek: kutya morog, de közben csóválja a farka végét (magasan tartva), hiszen izgatott ugye. Erre elkezdenek nyúlkálni, hogy megsimogassák. Rászólok nem kéne, mert nem viccből morog, válasz: de hát csóvál... Aztán ha odakap, nem értik, miért és fel vannak háborodva... Tehát a csóválás izgatottságot (is) jelez, nem csak haverkodást!

Másik: azt ugyan képesek értelmezni, ha pl. a kutya fél, de hogy erre hogyan reagáljanak, azt már nem. Emberi ösztön, hogy a félő élőlényt simogatással nyugtatni akarják. Kutyánál viszont ez egyet jelent azzal, hogy megdicsérik azért, mert félelemmel reagált adott dologra, tehát ezzel még félősebbé teszik. A helyes viselkedés a közömbösség lenne, a kutya reakciójának figyelmen kívül hagyása, hogy lássa az emberen, ő nem fél és ez a követendő viselkedés.

Úgyhogy nem értek egyet azzal, hogy a kutya és a macska reakcióit ösztönösen értik az emberek.

Ha a "modern, városi" kutyatartást nézem, akkor sokkal inkább abban látom a kutya és a macska népszerűségét, hogy őket inkább lehet gyerekpótlékként szeretni/kezelni (ami tegyük hozzá, nem helyes!), mint mondjuk egy siklót vagy egy madarat. Sok ember ezért tartja őket ugyanis.

És elnézést, hogy inkább kutyával példálózom, de nekem kutyám van, így ebből a szemszögből tudom leginkább megközelíteni a kérdést. Régen volt sok másféle állatom is, rágcsálók, madarak, teknősök, halak, most kutyák vannak.

2010. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hát nem is tudom. Tudsz mondani olyan sok méretben fajtában, színben is megtalálható állatot ami szőrös, jól idomítható, és szobatisztaságra is nevelhető? Oké a papagáj nagyon ari, tudhat beszélni, de nem viheted agilityzni, nem tudod sétáltatni, és eldobni neki a labdát, hogy visszahozza. A hüllők-kétéltűek: nagyon szépek és én is imádom őket (van egy gabonasiklóm, és volt már nem egy ékszertekim is) de ők sem azok a simizni valók, persze lehet őket, de nem olyan ragaszkodók, és gazdafüggők mint egy kutya. Hal: Abszolúte ki sem veheted, hisz megfullad! Simogatni nem lehet, játszani nem tudsz vele, dísznek szép, és kezdő állattartók akiknek nincs ideje sétáltatni, és sok időt szánni egy állatra (hisz egy kutya nevelése és szükségleteinek kielégítése sok idejét elveszi az embernek, de cserébe ő is sokat kap) az beteszi őket egy akváriumba, rak be neki vízszűrőt, ha szükséges kitakarítja, enni kapnak, és lehet őket NÉZNI! Macska. Sokan szeretik a kutyának nem a szöges ellentéte, de mégis más. A kutya szeretetből és hűségből engedelmeskedik, ha nem foglalkoznak vele, akkor szökik, mert semmi nem köti a nemtörődöm gazdájához. A macska, úgymond "büszkébb, önteltebb" állat, jobban nézi a saját érdekit, bár nem teljesen függ az embertől (a környékünkön van egy nagyon vagány macsesz, a kutyáinktól sem fél, és egeret fog, meg madárra vadászik, még úgy is, hogy a szomszédok etetik) viszont az ember meleg otthont, ételt, italt, simit biztosít, szóval megéri szimbiózisban lenniük, mert a macska a saját akaratából van ott (vagy mert a házba van zárva)A rágcsálók is nagyon édik, de egy hörcsögöt, degut, csincsillát nem tudsz úgy beidomítani mint egy kutyát. És ők se ragaszkodnak a gazdához. ha kiszökik megy a nagyvilágba, mert eddig csak a ketrec/terrárium tartotta vissza, de most, hogy szabad már nem érdekli a gazda (nem feltétlen tudja, hogy az étel, italt, szállást a gazdának köszönheti). Kivételek mindig vannak és lesznek. ők csak erősítik a szabályt. De ez a zén véleményem.
2010. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!