Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat való nekem ezek...

Milyen állat való nekem ezek alapján?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, sokat dolgozom, gyakran 12 órákat is oda vagyok. Tehát sok időm nincs az állattal foglalkozni, nem vagyok sokat itthon sem. Ami a legfontosabb, hogy olyan állat legyen, amit lehet simogatni, szeretgetni, és őt ez nem zavarja. Házban kutya, macska nem jöhet szóba nálunk, mindig is kinti állatok voltak, amikor voltak. A kevés idő miatt szerintem a kutya kilőve, a macska azért kilőve, mert a környéken vannak kóbor macskák, amik félek bántanák az enyémet, akkor is ha ivartalanított. Régen voltak hörcsögeim, ők jópofák, csak ugye éjjeli állatok, ami 2 dolgot hoz magával: nem sokat látni, max este, illetve este elég hangosan zörgeti a mókuskereket, ami azért nem jó, mert bent a szobámban lenne a ketrece. Tengerimalacom volt, de ők félősek voltak, nem igazán szeretik, ha fogdostam őket, ezek az állatok amúgy is nagyon félősek, mert prédaállatok. A hörcsögeim sem voltak régen félősek, de a malacok igen.


TL;DR


Szóval, summázva:


- szeresse a szeretgetést, és ne legyen félős (nem úgy, mint pl. a tengerimalacok jelentős része)

- ne legyen drága a tartása (egy kutyáénál semmiképp se legyen drágább)

- viszonylag kevés foglalkozást igényeljen (napi olykor 12 óra távollét miatt) és ne kelljen pl. minden nap kivenni a ketrecéből, mint egy törpenyulat, ezen kívül 120x60cm a max. ketrec, ami elfér

- kutya, macska csak az udvaron jöhet szóba nálunk

- benti állat esetén a szobámban lenne a ketrece az ágyam mellett


Nem tudom létezik e ilyen idális állat. Bármi ötlet? Köszi.



2021. nov. 16. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de ennyi idő és ennyi kritérium mellett csak ezt tudom ajánlani: [link]
2021. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
98%

Az a baj ,hogy ami bírja a szeretgetést/ fogdosást az általában igényli is különben nem nagyon lesz kézhez szoktatva. Illetve általában emlősök s madarak közül kerülnek ki az ilyen jelöltek. Viszont ez az egész kézhez szoktatás dolog időigényes, aprólékos munka ami nem feltétlenül egyezik a min. napi 12 óra távolléttel. Ami eszembe jutott azt írtad ,hogy volt már :/

Ha a simizés nem annyira fontos akkor hüllők, kétéltűek, gerinctelenek, halak (utóbbiban tudok segíteni) szóba jöhetnek. Őket nemhogy nem kell kötelezően kivenni hanem sokuk nem szereti vagy nem is lehet kivenni, mondjuk hüllőkből akad pár kézhez szoktatható faj (pl: leopárd gekkó, szakállas agáma, gabonasikló stb).

2021. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
25%

Én javaslatom: Egy csöves. Tudod simogatni, szeretgetni, nem kell ketrecre költeni, alacsonyak az igényei. Egy hátránya van: büdös.

Vagy ha ez nem tetszik akkor egy bolyhos párnát javasolnék vagy egy ősembert. Ennyi lehetőséged van. (A csövest a legkönnyebb beszerezni)

2021. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem való neked emlősállat, mert megőrül egyedül bezárva.
2021. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Szeretnél egy púpot a hátadra? Minek? A plüs unikornis vicces volt :D
2021. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg hüllők, viszont azok nem tudom mennyire szeretik a szeretgetést, viszont jól elvannak 🤷‍♂️
2021. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
És ha eljárnál menhelyre önkénteskedni kutyátsétáltatni?
2021. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Max. Egy hüllőt tudnék neked elképzelni, abból is egy kevésbé igényeset.


Esetleg görög teknős, szakállas agáma, királypiton?


Nem simogatásra valóak, de a kezeden elmászkálnak.


Emlős állatot semmi képpen nem ajánlok.

2021. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

"kutya, macska csak az udvaron jöhet szóba nálunk"


Akkor hogy a f*szomba akarod szeretgetni,főleg 12 óra távollét mellett?

Ezeket felejtsd el kapásból,de nagyon.Abszolut alkalmatlan lennél két ekkora felelősséget igénylő állathoz,pláne ha kinéznél magadnak a kertbe valami havanese félét..


"Viszonylag kevés foglalkozást igényeljen (napi olykor 12 óra távollét miatt) és ne kelljen pl. minden nap kivenni a ketrecéből, mint egy törpenyulat, ezen kívül 120x60cm a max. ketrec, ami elfér"

DE AZÉ'

"szeresse a szeretgetést, és ne legyen félős (nem úgy, mint pl. a tengerimalacok jelentős része)"


Etesse is meg magát,ha már itt tartunk jó lenne ha néha saját magát ki is tudná pucolni,nem?

A kisemlősöket is felejtsd el.A jó részüket párban kell tartani,de mivel még ezeket se szaporítjuk feleslegesen az egyiket legalább ivartalanítani kell,ami egy ilyen hozzáállasú embernél kapásból szóba se jöhet,simán hagynád őket orrba-szájba szaporodni minden hozzáértés nélkül akkor is,ha tesókat vittél haza.

Másik felük csak egyedül tartható,de nagy helyen,hogy ne unatkozzanak és nekik is van társaságigényük,főleg éjszaka.Zajosak,hangosak,tehát a kicsi szobából előbb vagy utóbb ki akarnád tenni.

Papagájoknak nagy hely kell,és társaság,megint szóba se jöhet.


"ne legyen drága a tartása (egy kutyáénál semmiképp se legyen drágább)"

Attól függ,ezt te honnan nézed? Az én közepes kutyám havi 22.000 forintba kerül,a kis termetű 14.000.Normális táp,féregtelenítés,kozmetika mert hosszúszőrű mindkettő (2x5000ft).

Na most..ez havi szinten számolandó,szerintem ha azt mondanám hogy havi 10.000 neked az is sok lenne.

Aminek az elesége és a tartása nem drága annak a felszerelése lesz az.Normális kalitka/röpde/ketrec/kennel/terrárium/akvárium,hűtő-fűtő berendezés,szellőztető berendezés,valamelyiknek UV lámpa,valamelyiknek megfelelő élőhelyet kell kialakítani és a díszlet drága,etető-itatók,fészkek/barlangok/házikók és fekhelyek,mire mindent megveszel úgy,hogy megfelelőt és ne a leggagyibb vacakot szerezd be amit havi szinten utána dobhatsz is ki kijössz simán egy hörire is 40-50 ezer forintra.


Ergo neked én nem tudnám azt mondani,hogy tarts bármit is.Se időd,se pénzed,se igazán ambíciód ehhez,csak nincs senkid és amikor otthon vagy kellene valami ami kielégíti a lelki világod szeretet hiányát.

Plüss.Ritkán mondom ezt valakinek,de..ja,haver maradj a plüssnél.Ne kínozz semmit létminimumon tartással,rossz körülményekkel,elhanyagolással csak hogy neked legyen egy ölelgetnivaló állatod ameddig rá nem unsz.

2021. nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"A jó részüket párban kell tartani,de mivel még ezeket se szaporítjuk feleslegesen az egyiket legalább ivartalanítani kell,ami egy ilyen hozzáállasú embernél kapásból szóba se jöhet,simán hagynád őket orrba-szájba szaporodni minden hozzáértés nélkül akkor is,ha tesókat vittél haza."


Hát te hülye vagy.


Se időd,se pénzed,se igazán ambíciód ehhez,csak nincs senkid és amikor otthon vagy kellene valami ami kielégíti a lelki világod szeretet hiányát.


Hát te hülye vagy.


Ja... mondtám már, hogy hát te hülye vagy?

2021. nov. 17. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!