Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Már nagyon rég megszerettem...

Már nagyon rég megszerettem volna kérdezni itt, de soha nem volt hozzá bátorságom,mert kegyeletsértésnek gondolhatnák.Panelben lakók hová temetitek a kisállataitokat?

Figyelt kérdés
Van erre valami etikett? Ki hogy intézi, ha a szeretett állata elpusztul? Ahol se kert, se semmi, csak a betonrengeteg... Ki hogy oldja meg?

2021. dec. 13. 15:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Kutyámat hamvasztottuk, majd a Dunába szórtuk, mert imádta a vizet. Van aki otthon tartja a hamvakat, hogy közel legyen hozzá, de én valahogy nem éreztem helyesnek
2021. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

#10 Ki az a kattant?

Aki úgy dönt és ezzel nem árt senkinek.

2021. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
7%
Akkor is, otthon tartani, es viragot is raksz melle,mert azt hiszed,h ettol jobb neki vagy mi?
2021. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szegény tengeri malacaimat eltemetük az rétben,és egyiket az kertben...
2021. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

13, aki akar, rak virágot. Szerintem a legtöbben egyébként nem raknak. Abba viszont senkinek semmi joga beleszólni, sem semmi köze, hogy ki hogyan éli meg a gyászát.

Unintelligenciára vall 🤷‍♀️

2021. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Kutya, macska, nagyobb testű nyúl hamvasztás, többi rágcsáló, madár, hal, stb erőben, rétel, folyóparton elásva
2021. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz panelban lakni, hogy az embernek ne legyen kertje. Régi építésű társasházban élek ("gangos bérház" néven ismerik a legtöbben az ilyesmit), a lehetőségeim a következők:

- ha lenne olyan családtagom / párom / rokonom / közeli barátom, akivel annyira bizalmi lenne a viszony, akkor eltemetném náluk a kertben, de nincs ilyen

- kisállattemető

- hamvasztás, aztán hazavinni az urnát (én ezt biztos nem tenném)

- az állatorvosnál is ott lehet hagyni a testet altatás után

2021. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

4-esnek: A kérdésem lehet kegyeletsértés. Szóval ilyen értelemben gondoltam.


Többiek: Ezek szerint fogjátok és viszitek erdős részre eltemetni őket? Meg sem jelölitek a helyet? Nagyon elcsodálkoztam most, panelban lakókon. Én kertes házban lakom, a betegség miatt meghalt kutyánkat (magyar vizsla) a kert végében temettük el.

2021. dec. 13. 16:41
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban nem volt kisállat temető, így maradt a kuka, hal esetén a lefolyó, erkélyláda, nagyobb virágcserép, esetleg erdő. Egy papagájomat műtötték, de nem élte túl a megfigyelést, őt nem kértem el, elhamvasztották. A mostani állataimat még nem tudom, korai gondolkodni ezen, fiatalok még.
2021. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
18.: Értem, köszönöm a választ!
2021. dec. 13. 16:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!