Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Cica és kutya összebarátkoztat...

Cica és kutya összebarátkoztatása, melyik felállás a legjobb?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy pitbull vagy staffie kutyát, és egy cicát, de nem tudom korban egymáshoz képest hogyan lenne a legjobb szocializálni őket.


Pl egyszerre legyen kölyök mindkettő, vagy először az egyik, és a másikat már ha felnőtt szoktassuk hozzá?


Mindkettő szobaállat lesz, és szeretnék velük menni sétálni, de szabadon kiengedni nem merem.


Melyik a legharmonikusabb opció?



2021. dec. 21. 12:53
A kérdező szavazást indított:
legyen mindkettő kölyök
kölyök cica, felnőtt kutya
felnőtt cica, kiskutya
két felnőtt, örökbefogadott állat
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Hááát Két felnőtt örökbefogadott valszeg szétszedi egymást.

Kölyökcica felnőtt kutya, sajnos megint esélyes hogy a macsekot szétszedi.

Felnőtt cica kölyök kutya, ha a cica nem szedi ki a szemét mire felnő akkor működhet.

Ha mindkettő kölyök akkor a legvalószínűbb az hogy minden oké lesz, de még így is előfordulhat hogy a kutya később ráfordul.

Mellesleg lehet kölyök kutyust/cicust is örökbe fogadni :)

2021. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tapasztaltam, hogy ha a cica kölyökként kerül kutyák közé akkor semmi gond. A felnőtt cicám sajnos elment tőlünk, miután lett kutyank..
2021. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj. Az sem mindegy, hogy pitbull vagy staffi. Pitbullban normális az állatagresszió, ne felejtsd el.


Bull-type keverékeket felejtsd el.

2021. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3, ennyire más mint egy staff? Azt hittem hasonlóak.
2021. dec. 21. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Amennyire én utána jártam, a viadal sportokból hamarabb kikerültek az amstaffok, és más irányba terelődött a szelektálásuk.


Most próbáltam utánajárni, milyen is a fajták pontos temperamentuma. Az biztos, hogy mindkét fajta ugyanazokból a kutyákból jött létre. A standardek a pitbullnál magas fájdalomküszöböt, harci "akaratot" (nem találok jobb szót a fordításhoz) és agressziót írnak, az amstaffnál nincs ilyen említve.


Akármelyiket is választod, légyszi legalább normális tenyésztőtől vásárolj, mert nagyon megszívod egy rossz egyeddel. És 15 évnyi szenvedés neked se hiányzik, inkább spórolj még egy évet.

2021. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb az, ha mindkettő kölyök.


Viszont, ha opció az örökbefogadás, válasszatok egy nyitott, simulékony felnőt cicát, mert a felnőttek szinte senkinek sem kellenek és ha a macsek alaptermészete okés, akkor csak kicsivel lesz több munka kutyához szoktatni. Lehet, hogy olyat is találtok, aki élt már kutyával.


Bár a bulloknál ritkábban, de lehet találni szintén olyan felnőttet, aki nem bántja a macskát, mert korábban élt már macskával vagy annyira jó természete van.

2021. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!