Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek lehet a tünete felállásk...

Minek lehet a tünete felálláskor erőteljes, majd enyhülő bicegés a mellső lábon? A többi kommentben.

Figyelt kérdés

Szóval reggel szaladgálás közben elesett a kutya a hóban a bal mellső lábára. Csak akkor vettem észre, hogy bármi gond van, amikor később már otthon kis pihenő után enyhén bicegve kelt fel. Aztán bemászkálta. Gondoltam, kicsit megrándulhatott. Pihentettem ma, délután csak egy kicsit engedtem ki a dolgát végezni, meg nézelődni az erkélyre. Utána megint pihent, és most felkelés után sokkal jobban bicegett, és a járással is csak enyhült, de látható maradt.

Holnap fogom dokihoz vinni, de addig is, akinél volt hasonló, mi lehet ez? Lehet komolyabb rándulásnál, húzódásnál, vagy az is okoz ilyen tünetet?

Áttapogattam és mozgattam a lábát, hagyta, sehol nem húzta el, de a válla ill. könyöke környékén mintha kicsit ellentartott volna eleinte. Ebből azt gondolom, valahol a végtag fentebbi régiójában lehet a gond.



2018. dec. 15. 18:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaj, és nem tudom, ez számít-e, de ráfekszik arra az oldalára is.
2018. dec. 15. 18:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvos nélkül nem hiszem, hogy kitaláljuk mi lehet a baj.

Lehet csak randulas, ficam, szalagszakadás.

2018. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ficamnál gondolom, vagy nem állna rá, vagy pedig nem enyhülne a mozgással a sántítás. Nem kell kitalálni, csak arra gondoltam, akinek van hasonló tapasztalata, az leírhatná, hogy náluk mi volt.
2018. dec. 15. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez sajnos sok minden lehet, a húzódástól a gyulladásig a szakadáson át bármi. Egy-két napot várhatsz, amíg pihenteted, hátha csak zúzódás, enyhe gyulladás, de ha nem múlik el, akkor marad az orvos.
2018. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!