Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik törpenyuszi fajták...

Melyik törpenyuszi fajták okosabbak?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy nyuszit de nem tudom melyik az a fajta ami könnyebben tanítható, barátságosabb és ragaszkodóbb is. Eddig a holldank lop/mini lop- ot nézegettem, őket nagyon aranyosnak találtam és minnél hamarabb szeretnék egyet venni( tudom, hogy nem kutya, hogy úgy tanítsam de láttam mások nyuszijait is, ők kimondottan okosnak tűntek és folyamatosan követték a gazdit, aludtak is vele stb)

2022. febr. 7. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajta hanem egyed függő, vannak okosabbak, meg vannak kevésbé okosak. De a maguk módján mindegyik okos.
2022. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor mindegy csak szerelem első látásra legyen :)

További Szép napot kívánok!

2022. febr. 8. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem holland törpenyuszim volt aki nem rég halt meg sajnos. A holland fajtájúak nagyon-nagyon makacs természetűek és nem szeretik ha babusgatják őket. Ettől független hihetetlen szépek és szeretni valóak.
2022. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már megkaptam a nyuszit, holland lop, Lilynek hívják. Az elején nagyon félénk volt, mostmár kezd megszokni, a nevét is felismeri viszont még nem mindig jön ha hívom, most 6 hetes. Nagyjából már csak a wc-t használja de még bogyózni össze vissza, kivéve a pisit az a wc-be megy. Azt vettem észre, hogy viszonylag hamar tanul, nyugodt ( eddig) nagyon kedves nyuszi, viszont a tesója akit a barátnőm vett meg az ellentéte, nem félénk, nagyon kíváncsi, érdeklődő, barátságos mindenkihez odamegy, mindenkitől elveszi az ételt is az első pillanattól...ő nehezebben szokja a nyuszi wc-t még, látom igazi személyiségek de pont ettől olyan érdekesek és aranyosak is.
2022. febr. 21. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen kár, hogy nem lehetne még veled. Még nagyon pici.

Nagyon figyelj oda rá nehogy valami baja legyen és elpusztuljon, mert írtó korán el lett választva az anyjától. 8-10 hetes kor lett volna az ideális.


A wc-t meg amíg nem lesz ivartalanítva nem is fogja tökéletesen használni. Sőt a bogyók normális is hogy nem mindig a wc-be mennek. Ez mindig így lesz. A nyuszik 1%-a végzi 100%-ban a dolgát a wc-be a többiek meg csak 80-90%-ban. A bogyók mindig el lesznek itt-ott szórva.

2022. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy túl hamar kaptam meg, a tenyésztő nagyon hamar választotta őket el, nemrég volt orvosnál, megvizsgálták eddig minden rendben van vele, 10- hetében kell vinnem az első oltására. Nagyon vigyázok rá amúgy, bár inkább nálam legyen minthogy odaadta volna valakinek így a húsvét közeledésével akik majd megszabadúltak volna tőle ahogy megunják, annyi nyuszit dobnak ki mostanság,főleg az ünnepek miatt, szegényeket korán eladják, hogy szabaduljanak tőlük meg aztán meg rossz kezekbe kerűlnek, főleg majd az állatboltokban lesz még egy csomó nyuszi megint...
2022. febr. 21. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tenyésztőtől vetted, hanem szaporítótól.
2022. febr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!