Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen hosszú ideig képesek...

Milyen hosszú ideig képesek életben maradni vértáplálék nélkül a kullancsok lárvái?

Figyelt kérdés

Hazánkban is több helyen igen nagy egyedszámban fordul elő a kullancs. Közismert, hogy egy emlősállat vagy egy ember bőrébe fúródva (“kullancs-csípés”) mohón és folyamatosan táplálkoznak. Ilyenkor például egy petéző nőstény annyi vért képes magába szívni, hogy 10 mm átmérőjűre (egy kövér borsószem méretére) is kitágul. De nem mindig van számukra ilyen bőség.


A.,6–15 hónapig


B.,6–15 hétig


C.,6–15 napig


D.,6–15 óráig


2008. dec. 16. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A
2008. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Élethosszuk 2-6 év, átlag 3 vérszívással, vagyis életük legnagyobb részét a gazdaállaton kívül töltik. Amennyiben nem érkezik megfelelő áldozat, úgy képesek akár 10-12 hónapig is táplálék nélkül elélni, várva a potenciális élőlényre.
2008. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AZ ANYUKÁD!(mmint a kérdés írójának)

Ez az idei mozaikos verseny biológiai részének 2. fordulós kérdései...

a határidő meg jan.2

onnan tudom,hogy én is részt veszek rajta:D

és nehogy leírjatok vmi választ is ennek a....

mert ez...

áh,inkább felhúzom magam

u.i.:megfogom nehezíteni ám a dolgod,kedves versenytárs...

2008. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Üdv.!Én is versenyes vagyok, szóval NE csalj!
2009. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!