Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A lovam állandóan rugdossa az...

A lovam állandóan rugdossa az istállóajtót, de amikor ott vagyok akkor nem. Mit tegyek ellene nem szeretném bántani meg ilyen brutális dolgot csinálni vele csak h megtanulja ki a főnök. Hogy tudom ezt elérni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

mozgáshiány és/vagy magányosság okozza

Unatkozik, nincs megdolgoztatva

2008. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát nem hiszem mer szinte mindig kint van a legelőn meg 3 naponta megjáratom kicsit lovagolok rajta

vagy attól még lehet?

2008. dec. 16. 22:33
 3/9 A kérdező kommentje:
jah meg nem egyedül van mellete meg még van sok ló a többi boxban
2008. dec. 16. 22:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez alkatfüggő (hogy mennyi mozgatást igényel), de napi mozgatásával és foglalkoztatásával bajt nem csinálsz, az tuti, csak jót tesz neki.

Unatkozik, szerintem is, bár inkább azt keresd, mikor kezdte el - s hogy miért.

A mi lovardánkban is van olyan ló, akihez nem jár ki a gazdája, nem is lovagolják, karámban van egész nap (csak éjjelre istállóban) és mégsem rúgja a bokszajtót.

Van, aki etetésnél szórakozik, de azokra erélyesen rá szoktam szólni - mert volt már, hogy egy-két jobb mozdulatával sebesre rúgta a lábát.

Kérdés, hogy nem-e azért csinálja, mert "veszekszik" a szomszédjával. Akkor érdemes lehet egy helycserés támadást végrehajtani, s egy új helyre tenni. Hátha...

2008. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Vannak lovak,akik felvesznek bizonyos rossz szokásokat,amiről nme lehet leszoktatni.Ha a rugdosás nem okozhat neki vagy a másik lónak sérülést,hát nincs gond.Nem lehet,hogy a másik ló zavarja Őt?Própáld meg máshova tenni a lovadat.A miénk nagyon jó ló,de mikor etetés közeledik,úgy táncoltatja a fejét a karám szélén mint az elefántok.:-)
2008. dec. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Táncolós ló gazdája vagyok megint.Nyilván olvastad Monty Roberts könyvét.Ha nem,tedd meg minél előbb,azonnal megérted a lovakat,és a módszert is nagyon könnyű elsajátítani.Nálunk bevált a 3 hetes csikótól a 9 évesig.
2008. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Et a főnök dolgot nem értem. Ha ott vagy és akkor nem rugdos, akkor nem a főnökséggel van baj. Viszont én megpróbálnám kideríteni a rugdosás okát. Nem nagyon láttam még olyan lovat, aki hobbiból rugdos, mindig van ok, csak nem vesszük észre. Egyik lehetőség, amit előttem is írtak, hogy nem tetszik neki a szomszédja. De okozhatja valamiféle fájdalom is, éhség vagy szomjúság. Az is lehet, hogy unatkozik valóban. Rengeteg okot el tudok képzelni, de a verés valóban nem megoldás soha. Figyeld a lovat pár napig, ha lehet, az egész napját. Mikor kezdi el ezt a rugdosósdit, van-e olyan időszak, amikor abbahagyja, stb.
2008. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos vaklószínüleg azért rugdosa azz ajtót mert türelmetlen mert mondjuk nem vitted ki időben legelni vagy késtél a lovaglásról,avagy éhes...Ez mindenféleképpen a türelmetlenség jele!ELőször tapasztald ki,hogy mi az oka ennek és utána tudod csak kérdezni,hogy mit tehetsz ellenne!
2009. márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Okai lehetnek: mozgáshiány/nem elég 3 naponta lejártatni!/

Idegesség, ingerültség/mivel írtad, hogy mellette vannak még lovak/van amikor szimplán nem birják egymást.

2010. jún. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!