Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Más is van hozzám hasonlóan,...

Más is van hozzám hasonlóan, aki se a ló-, se a nyúlhúst nem eszi meg, mert őket is ugyanúgy sajnálja, mint a kutyát és a macskát?

Figyelt kérdés

Nekem a ló és a nyúl kb. egy szinten van a kutyával és a macskával, mint házikedvenc (jó, lovat nem lehet mindenhol tartani, ugyanakkor nagyon okos állat), ezért elvből nem tudom megenni a húsukat. Persze ennyi erővel ne együk meg a disznót, marhát, baromfiakat, halat se, mert őket is sajnáljuk, de azok elég szokványos ételek, amik a húsukból készülnek.

Ti hogy vagytok vele, megeszitek a nyúl-, és/vagy a lóhúst?



2022. márc. 18. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
10: Biztos filézve volt. De hol lehet ilyen húsokhoz hozzájutni?
2022. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Auchan-ban mindig van nyúl és bárány.
2022. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
12: És hogy kell elkészíteni? Mert a csirkét csak megsózod, beteszed, 35 perc alatt megsül, ezeket nem kell áztatni, pácolni, hogy ne legyenek kemények?
2022. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyetlen egyszer ettem nyúlhúst, még kb. ovis-kisiskolás koromban, a szüleim elém rakták és csak azután mondták meg hogy mi az, miután megettem. Körülbelül két órán át visítottam teli torokból, vörös fejjel, t@konybuborékokat fújva, szerencsére akkor megtanulták hogy ezzel ne próbálkozzanak soha többé. :)

Lóhúst hálistennek ők se hajlandóak megenni, így ahhoz nem volt szerencsém.

Soha nem voltam, vagy lettem volna hajlandó megenni ezeket.


És mérhetetlenül undorító, gusztustalan húzásnak tartom amikor valaki elől eltitkolják vagy hazudnak arról, hogy mi van a tányéron. Ezért se szeretek vendégségben enni, sajnos sokaknak ez okoz valami beteges örömet, volt már több rossz tapasztalatom.


(Amint elköltöztem otthonról, felhagytam mindenféle húsevéssel - még mielőtt megkapnám hogy bezzeg csak ezt a kettőt sajnálom.)

2022. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyulat tisztítva egyben sütöm meg a tepsiben. S,bors,fokhagyma. Isteni finom!

Nagyapám tenyésztette őket leadásra/vágásra. Nyúzás után már kaptam is.


Lovat még csak kolbászban ettem. 39/nő

2022. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
*só
2022. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki marhahúst nem eszik merthogy milyen édes bociszemei vannak. Egyéni ízlés kérdése ki mit eszik, vagy mit nem. Nincs ezzel semmi gond.

Gond csak akkor van ha valaki rám akarja erőltetni mi legyen, vagy mi ne legyen a tányéromon.

2022. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%

Egyiket sem ettem még,de szerintem a nyulat kipróbálnám. A ló számomra egy értékesebb állatnak tűnik ahhoz,hogy megegyem,de lehet csak én vagyok így vele.


Én nekem anno voltak kiskoromban akváriumba pangasius harcsáim,szerettem azokat a halakat nagyon,de ettől függetlenül ettem már pangasius húst is(bár szerintem eszméletlen rossz az íze).


Viszont vannak mentett galambjaim is. Egyszer voltam barátnőméknél ebédelni ott galambleves volt...nem volt pofám elutasítani, de nem is ízlett.(tudták,hogy mennyire imádom ezeket az állatokat)

2022. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

én nem vagyok egy túlságosan morális ember, és nem empátiából meg erkölcsi okokból nem fogyasztok halfélén kívül más húst, hanem az egészségem érdekében. nekem önmagában nem a húsevéssel van problémám, hanem azzal, hogy milyen undorító körülmények között tartanak állatokat az ipari termelésben, és az is szerintem kifejezetten ronda hogy vki sajnál bizonyos állatokat mert cukik, a többi meg akkor ehető, de egy vágóhídtól, tetemtől már elájul. ez egy végtelenül képmutató hozzáállás véleményem szerint. a húsevést akkor tartom elfogadhatónak, ha az a hús egészséges, nem mértéktelen mennyiségben fogyasztja valaki, és a fogyasztó nagyon jól tudja hogy egy állatot megöltek azért hogy neki legyen mit ennie.


a cukiság helyett inkább azt nézném, hogy az emberrel mennyire tud kapcsolódni egy adott állat. a csirke ezért van számomra a rangsorban lentebb, mert vele elég mininmálisan lehet haverkodni, míg egy kutya, ló, vagy nyúl az az ember legjobb barátja lehet évekig. nekem is van egy ebem meg két kedvenc nyulam, csudajó szerzetek. a disznóhús fogyasztásával is az a problémám, hogy a disznók nagyon intelligens állatok, a szarvasmarhával megint vannak fenntartásaim, de a tejipartól undorodom igazán nem is a húsipartól.


mindent összevetve, számomra a húsevés legtöbb formátuma nagyon gusztustalan és szükségtelen, de ha valakinek van affinitása, ízlése magának megtermelni és elkészíteni a kaját akkor minden tiszteletem (ilyen módon én egy ragut sokkal többre becsülök mint egy parizert vagy egy chicken nugget-et), és igenis vannak emberek akiknek nagy szükségük van a húsevésre, még ha az nem is én vagyok. és ahelyett hogy a vegetáriánusok, vegánok meg a húst is fogyasztók egymásnak beszólogatnak, inkább meg kéne tanulni társadalomban élni :D

2022. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!