Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlanátok?

Milyen háziállatot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy most költözöm egy másfél szobás panellakásba, és szeretnék háziállatot. Nem hörcsögöt, vagy hasonló kisemlőst, az biztos. Valami kis ölkutya jó lenne, de nem biztos, hogy mindig lesz időm vele foglalkozni (munka, egyetem). Volt ott egy cicánk (szegény megboldogult nagyim lakása), de kiugrott az erkélyről, ezek után anyu nem akar még egy cicát. Szóba jöhet még törpemalac vagy törpenyúl.. Azokat nem tudom, mennyi idő alatt lehet szobatisztaságra nevelni pl. Tudnátok segíteni? Milyen állatot választanátok a helyemben?
2010. szept. 14. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a bajod a rágcsákkal.... Én patkányt vennék a helyedben. Nekem is van egy patim, én is panelban lakom, jól elvagyok vele. Szobatiszta, ragaszkodó, nem harap, nem terjeszt betegségeket, tanítható, és nagyon szeret. Ha ciccegek neki, odajön, így ki merem engedni szobába is, kis felügyelet azért kell neki, de ha nincs rá időm, akkor is elég csak elengedni, megsétáltatja magát. Azért kicsit így is rá kell nézni, nem jár-e rossz helyen, de ennyi.
2010. szept. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
leguán, vadászgörény
2010. szept. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
konkrétan valami olyat szeretnék, ami szabadon mászkálhat a lakásban, odajön, amikor szeretne, ne legyen bezárva ketrecbe/terráriumba :)
2010. szept. 14. 00:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én olyat mondtam: patkány.

De a nyúl is olyan, csak megrághatja a bútort, ezért ecettel kell kenegetni a bútort, hogy elmenjen tőle a kedve. A patkány nem rágcsál bútort.

2010. szept. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Unokahúgoméknak teknőse volt, elég nagy, szabadon jött ment a lakásban.

Esetleg vadászgörény? Igaz azt meg kell nevelni, meg le kell kötni a figyelmét.

Szerintem csak akkor vegyél, akár kutyát is ha van elég időd foglalkozni vele, megnevelni.

2010. szept. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én egy afrikai elefántot javasolnék
2010. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!