Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Panelba lakunk a szomszédba...

Panelba lakunk a szomszédba folyamatosan ugat. Mit. Lehet csinálni???

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ebben az esetben? Folyamatosan megállás nélkül ugat 2 kutya már több hónapja amikor a gazdi elmegy.

Szeretem az állatokat de van egy kislányom pihenni nem tud tőle rendesen....


Kérlek segítsetek, nem a kutyával van a bajom szeretem a kutyákat de ez így nem állapot!!



Délután is ugatasra kel fel ugatasra fekszik. Nem mondom hogy egész nap legyen csendbe a 2 kutya de ez nem jó így



2022. ápr. 13. 10:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudsz semmit tenni!

Ugyan ez van azokban az élethelyzetekben amikor a szomszéd hangosan szexel, alattad feletted, melletted lévő szomszéd dohányzik vagy gyereket nevel azaz csecsemőt és sír non -stop még éjjel is, s ami a legrosszabb, hogy főútvonal mellett laksz ahol 15 percenként elmegy több mentő, rendőr, tűzoltó, vérszállító.


A szomszédnak nem levelet kell írni, hanem át kell hozzá csengetni/ kopogni bejárati ajtaján keresztül és 3 percben egyeztetni vele, hogy valamit tegyen a kutyáival.

Van ez a kutya ugatás blokkoló esetleg ösztökélheted arra, hogy szerezzen be egyet!


Azzal, hogy a közös képviselőnek szólsz csak megutáltatod magad a szomszéddal.


Tudom, nehéz verbalizálni a saját érdeked érdekében a problémáidat, s kiállni önmagadért, de azzal, hogy bevonsz külső személyeket sokkal kellemetlenebb helyzetbe hozod a szomszédodat és legfőképpen önmagadat mert onnantól kezdve nem csak a kutya ugatás lesz ami zavar, hanem a szomszéd, kutya és a te életképtelen probléma megoldó hozzáállásod is fogja zavarni az erkölcsi érzékedet, ha egyáltalán van ilyened.

2022. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%

"Az a pláne hogy anyámat meg is kergette egyszer a lépcsőházba az egyik kutya amikor jött vendegsegbe hozzánk."

Nem sok jóra lehet számítani a leveled után, ha még a lépcsőházban is szabadon kószál a kutyája.

Nem lehet rá így mondani, hogy betartja a lakóházakban általános szabályokat.

Várd meg a reakcióját a leveledre és utána először a közös képviselőnek szóljál. Ha az nem akar-tud lépni, akkor marad a jegyzőnél birtokháborítás bejelentése.

Nem veszik el a kutyáit, hanem felhívják a figyelmét először a helyzet megoldására. Persze, ez csak akkor történik meg, ha ellenőrzéskor valóban ugatnak a kutyák.

Tapasztalataim szerint előre jelezni szokták a gazdának, hogy kimennek.

Akár hangfelvételt is csatolhatsz a feljelentéshez, ha odáig jut a dolog.

2022. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Kerestem a szomszédot 1 órája megint nincs itthon.

Persze h fogok vele beszélni amint el tudom "kapni"

2022. ápr. 13. 14:30
 24/30 anonim ***** válasza:
96%

Emlékszem, a szomszéd kutyája este folyton ugatott, a drága gazdi nem tud vele mit csinálni. Mikor oda költöztem zavart, de aztán olyan "immunis" lettem rá, hogy fel se tűnt. Mostmár azt sem bánom ha mellettem ugat, tovább alszok.


Sajnos panelban ezzel számolni kell. De azért nem normális hogy megállás nélkül ugat, mindenképp beszélj vele... meglehet őrülni tőle.

2022. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
91%

Csináltak több országban több korosztályt megcélozva egy olyan vizsgálatot, hogy melyik zaj zavarja legjobban az embereket(szomszédságot) s azon belül is a nőket és a férfiakat. A vizsgálatból az jött ki eredményül, hogy a:

- férfiakat a kutyaugatás zavarja a legjobban

- nőket a folyamatos kutyaugatás, flexelés(fémmegmunkálása) és gyereksírás ha nem az övek(sok nő még a saját gyereke sírása is nagyon bosszantja és inkább megnyugtatja, hogy ne keljen neki és másoknak is attól szenvednie, hogy sír a babája és e-miatt összetűzésbe kerülnie).


férfiak és a nők egyaránt imádják nappal madarak hangját éjjel meg a tücsök hangját érdekes megfigyelés az is, hogy 16 éveskor alatt az embereknek fel sem tűnik a madarak és az éjszakai bogarak hangja ha nem figyelnek oda rá. Ezen kívül minden korosztály nagyon szereti már már nyugtatóan hat rá ha az eső, szél hangját hallhatja. 100 -ból 92 ember jobban alszik tőle. Mert pihentetőbb a csendnél az eső hangja.

2022. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
68%
25# Érdekes amit írsz mert engem a szél kifejezetten idegesít, ingerel, tudat alatt felspanolja az idegeimet.
2022. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakáson, házon keresztül fúj át akkor igen érthető, de ha a fákat fújja becsukott ablakokon, ajtón keresztül akkor tud nyugtatóan hatni az emberiség többségére.


Azzal is tisztában vagyok, hogy az idősebb embereket kifejezetten zavarja a szél mert különféle szervi bajaik előjönnek; fejfájás, émelygés, rossz közérzet, ...

2022. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
87%
A kutya azért az egyik legidegesítőbb, mert ha a gazda nem együttműködő, akkor szinte lehetetlen eredményt elérni, a hatóság pedig impotens. És ez csak 1 db kutya, rossz környéken van vagy 40 is, amik egymást hergelik éjjel-nappal. Mintha 100 dB-lel döngetném éjjel-nappal ugyanazt a zenét és csak fél órára állnék le. Vagy felszerelnék egy mozgásérzékelős szirénát a kapura, ami minden alkalommal 5 percig visít, amint valaki elmegy a ház előtt. Nem csak a hang zavarja az embert hanem a nemtörődömség is, amivel a kutyások ráerőltetik a zajforrást a környezetükben élőkre, majd kijelentik, hogy ez természetes zaj, amivel együtt kell élni. Akinek nem tetszik, menjen tanyára.
2022. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
95%
Csöngess be hozzá, és mondd el udvariasan a problémát, hova tudná bezárni addig a kutyákat, hogy ne halljad az ugatást. Ha erre nem hajlandó, akkor esetleg arra a falrészre szigetelést kellene tetetni.
2022. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Készülék:

1,

[link]

2,

[link]

3, [link]

Készülékről videó(működés)

2022. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!