Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy békamentesek...

Mit tegyek, hogy békamentesek legyenek a mindennapjaim?

Figyelt kérdés
A házamban rendszeresen meglátogatnak a békák. Nem tudom hol jönnek be! Megölni nem szeretném őket, de nem is szeretnék velük együtt lakni.
2010. szept. 16. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni. Mikor találsz egyet vidd ki a kertbe. Egyébként az ajtó alatt mennek be, sőt olyan is előfordul, hogy felmásznak az ajtó tetejére (nem tudom hogyan) és mikor kinyitod, akkor lepottyannak - egyenesen a házba.

Nálunk is mindig ez van.

2010. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Off! Erre én is kíváncsi lennék. Sajnos nekünk rosszul építették be a bejárati ajtónkat, és beférnek alatta. Valamelyik regge a hálóban jött egy velem szembe.:) Még szerencse, hogy nem félek tőlük, megfogtam kiraktam. A legrosszabb, hogy az egyik beszorult alá, és megdöglött. Olyan büdös volt, hogy csak na. Napokig nem jöttünk rá mi lehet, de kb. 20szor mostam fel a bejárati ajtó körül, de csak büdös volt. Tegnap, ahogy kinyitottam az ajtót, 3!! jött befelé. Az egyi beszorult, próbáltam megmenteni, és akkor találtam meg a másik tetemét. De legalább rájöttünk mi okozza a szagot. De hogy akadályozzam meg, hogy ne jöjjenek be? Ezek elfagynak valamikor? Mikor?

Pedig nálunk kutya is van, és valahol olvastam, hogy ahol kutya van, nincs béka. Hát nálunk van bőven.

2010. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is előfordul. Csak annyit tehetsz, hogy megnézed az ajtókat, hol tudnak bejönni, és leszűkíted a réseket, illetve valahogy elkapod a brekit és kint elengeded. Én se szeretnék együtt élni velük, de szerencsére nem tesznek nagy kárt semmiben. Megölni nem lenne szép dolog, pláne, hogy tudtommal védett állatok!
2010. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tarts gólyát.
2010. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hiába tartasz kutyát, az nem segít. Ha megnyalja a békát, akkor erősen folyik tőle a nyála és habzik is egy kicsit a szája. Szedd össze őket vödörbe és vidd el valami tóhoz. Tudom nem egyszerű, nálunk is több száz lehet belőlük. Bármerre megyünk, mindig ugrál egy csomó béka lábunk előtt.

Télen nem fagynak meg. Beássák magukat a föld alá, mikor jön a hideg és áttelelnek. Tavasszal rengeteget fogsz találni, mikor felásod a kertet veteményezés előtt.

2010. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért mennek be, mert telelő helyet keresnek.

Nem tudom milyen a kertetek talaja, de az iszapos helyet szeretik. Esetleg azt tudod csinálni, hogy olyan helyet teremtesz nekik, amit szeretnek és ahol át tudják vészelni a telet.

Miután természettisztelő embernek tűnsz a kérdésed alapján, nincs más ötletem tehát, mint hogy elcsalogasd őket egy jobb helyre.

2010. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom összegyűltek Shrek és barátai,hogy megbeszéljék a mocsár nagy dolgait.
2010. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
off: (purgatorium, te rendszeresen beszólsz, sokszor láttam, de ez kivételesen szellemes volt, nekem tetszett. Az előző voltam)
2010. szept. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!