Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Műhibánál az állatorvos...

Műhibánál az állatorvos hogyan szokott viselkedni?

Figyelt kérdés
Eltusolja a dolgot, vagy kártalanítja a gazdit? Ha igen, hogyan?

2022. máj. 9. 10:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%
Az egzotikus állatok többségénél az altatási kockázat többszöröse a kutya / macska altatási kockázatának, akkor is, ha a világ legprofibb egzós szakállatorvosa foglalkozik vele. Ebben az esetben szerintem csak abban hibázik a doki, ha ezt nem mondja el a műtét előtt. Mert ennyi erővel semmit ne vállaljon el, mert hátha elpusztul az állat...
2022. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

21.-re.


Pontosan! És ezért sem értem szakmailag, hogy egyesek minek akarnak ivartalanítani egészséges állatot, pláne nyulat, hörcsögöt, meg hasonlót.

2022. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Aki azzal érvel, hogy altatási kockázat az maradjon már csendben. Műhibáról volt szó. Például rossz módszert használ stb.
2022. máj. 9. 14:18
 24/35 anonim ***** válasza:
82%
Milyen rossz módszert? Náluk is megvannak a szakmai irányelvek amiket be kell tartaniuk, mint a humán orvosoknál. És nyilván be is tartják, hogy máshogy csinálhatná, mint ahogy tanították neki az egyetemen?
2022. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt a közelmúltban egy szomorú történet, beteg kutyáját háznál altatta el a kérdezőnek egy magát állatorvosnak mondó személy (az volt amúgy, de a szadizmusa miatt méltatlan lenne a szívvel-lélekkel dolgozó állatorvosok miatt így hívni). A módszer 1980-ban még megfelelő lehetett, 2021-ben nem. Az itt kérdező a kamarához fordult ahol elmarasztalták az orvost emellett pénzbüntetést kapott.

Az összezárás ismert jelenség, valahol természetes és valahol helyes is, DE! van határa, és a műhibát, etikátlan magatartást nem szabad védeni. Szerintem javul a helyzet a generációváltásokkal, de bizony hosszú még az út. Illetve ami nehéz kérdés, és a gazdik isszák meg a végén a levét ha a nem-összezárás átcsap a konkurencia ritkításába.

Aki viszont elköveti a műhibát azt igenis távol kell tartani a kisállatoktól. A legtöbbjük nem egy random élőlény, hanem egy ember szeretett kicsikéje, egy család No1 tagja, jóbarát, társ. A sarlatán keze nyomán szenved a kisállat és ettől szenvednek az ő gazdái. A kamara arra is van, hogy az ilyeneket kivesse maguk közül és emelje a szakma becsületét. Tehát az egyértelmű műhibát nem hagyják szó nélkül.

2022. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
18%

Itt mindenki állatorvos, hogy így megállapítjátok, hogy mi a műhiba, és ki a jó szakember, meg mik a megfelelő szakmai fogások? >:)


Mert úgy tudom, hogy az állatorvosokat innen kibannoltatjátok.

2022. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
37%
26# lefordítanád nekem az írásodat? Nem értem mi a jelentése, nem értem mit szerettél volna közölni, nyilván én vagyok kevés, kérlek fuss neki még egyszer. Biztosan építő kedvesség, de ide buták is járnak(én).
2022. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
95%
Az állatorvoslás nem egzakt tudomány. Hogy rossz volt-e a módszer, az elég vékony jég (legalábbis így, általánosságban). Mert hát ha meggyógyul, akkor is azt mondanád, hogy "rossz módszert használt"? Ha igen, akkor miért egyeztél bele a kezelésbe?
2022. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
26, csak az áll-állatorvosok vannak kibannolva, akik minden hozzászólásukban feltűnően ütik a kamara álláspontját kb mindennel kapcsolatban.
2022. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
5%

29.-re.


Aha...aki ellent mond a kamarának, az áldoki, és bannolni kell...értem.


De a többi senki, szidhatja az állatorvosokat, és szakmaiatlan baromságokat terjeszthet?

2022. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!