Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet h*lye kérdés, de én...

Lehet h*lye kérdés, de én megijedtem, pedig falusi gyerek vagyok? Lehet veszélyes ilyen esetben egy bika?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon történt. Sétáltunk, mire egy elektromos kerítéssel körbevett terület mellett mentünk el. A bika pont ott volt a kerítésnél (két tehénnel), bőgött és nekem furának tűnt. Rajtam tűz piros felsőöltözet volt, amit tudom, hogy rühellnek. Hát én megijedtem, ciki, nem ciki. Hiába van áram abban a kerítésben, mi az egy tonnás hústömegnek+ alacsony is volt. Nem hiszem, hogy veszélyes lett volna, a túl oldalon is voltak tehenek, lehet azok miatt bőgött ott. De én bizony nem mertem elsétálni előtte...😬 Szerintetek esélytelen, hogy ártalmatmas lehet egy ilyen állat? Olyan furán hangzik, hogy az az alacsony kis kerítés megállítaná, áram ide, vagy oda. Persze lakóház volt mellette rögtön, rengeteg lovat, tehenet, kecskét, bárányt tartanak így a környéken, de a bikától megijedtem, azt nem sűrűn látok.
2022. máj. 15. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

En is beszartam volna...

Bar ha jol tudom, de javitsatok ki, ha tevedek, h nem a piros szinre vadulnak be, hanem a "rongyrazasra".

Ettol fuggetlenul en is tartanam a lepes tavolsagot😂😂😂

2022. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tevhit, hogy a vorosre mennek, arra mennek, ami mozog, lebegtetik elotte, miutan felidegesitettek. Ha te csak setalgatsz piros poloban, nem fog neked menni valoszinuleg, persze sosem art az ovatossag, vedi a teheneit.

A villanypasztort meg siman atszakitja, lattam lovat, ami megijedt es atszakitott vagy 3 villanypasztort is, ilyen esetben sokat nem er, es nincs is mindig bekapcsolva.

2022. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem is lehet bekapcsolva, a hülye libsik kiharcolták, mert emberre is veszélyes.
2022. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A bikák színvakok. Az meg tök fura hogy összeengedték a tehenekkel- és nem, nem ártalmatlanok. Állattenyésztésben dolgozik a család, hallatom sztorikat hogy durván meg tudnak vadulni ha menstruáló nő van a közelükben. Gondolom a vérszagtól kattannak be, tiltották is ilyenkor a női melósoknak hogy arra a részre menjenek ahol a bikák vannak.
2022. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
83%
Hát amúgy ha nagy rajta a szőrzet meg se érzi hogy megcsípi az áram.
2022. máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
74%
Jobb megijedni mint félni, szerintem nem támad meg amig nem érzi magát veszélynek kitéve, én akkor ijedtem meg amikor egyik nap elkezdett követni egy autó, főleg hogy tudtam hogy előtte másfél hete, attól a helytől 15km távolságban el akartak rabolni egy 14 éves gyereket, egy elég balfasz amatőr szöveggel hogy szállj be anyukád mondta vigyelek el a suliba, többen voltunk, aztán megfordultunk és leléptünk amikor előrébb volt az autó - ott egy egyes út volt a végében megállt és gyors erdőnek elmentünk inkább, ha van nála fegyver a fizikai erő nem ér semmit.
2022. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Már rengetegszer volt hasonlóra példa, de először ijedtem meg. A tehenektől/lovaktól is mindig távolságot tartottunk, ahol eddig sétáltunk, már ha voltak ugye. Fura persze, hogy kerítés ellenére paráztam. De baj bármikor történhet, ez járt a fejemben.


#3 Konkrétan, hogy ebben az említett kerítésben volt vagy sem áram, azt nem tudom. De ahol idén egyszer sétáltunk, ott lovak voltak, teljesen ártalmatlanok, na abban volt áram. Onnan tudom, hogy átléptük (rövidebb volt így az útvonal) és egyikünket "megcsípte", nem a legügyesebben lépett át rajta sajna. Nem volt kellemes neki. Emiatt kétlem, hogy ha valaki egy bikát tart, pont abban ne lenne. Én úgy tudom, itt mindegyikben van áram.

2022. máj. 15. 22:44
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Te jó ég. Hogy mik vannak. Beteg világ, beteg emberek. Szerencsére minden rendben volt veletek.
2022. máj. 15. 22:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A bika színvak, csak úgy hobbiból nem fog nekirontani az embernek ha az direkt nem hergeli (háziasított ugyebár). Amikor párzási időszak van az más helyzet, olyankor bizony totál begőzöl. A gazda viszont olyankor nem engedi ki simán a rétre, mert megszökhet, megtámadhat valakit.
2022. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 tehén mellett nem szoktak bikát tartani.
2022. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!