Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 évesen ikrek (4.5. )...

39 évesen ikrek (4.5. ) gyerek? Megijedtem. Bőv lent

Figyelt kérdés
Van 3 lányunk. Sokáig gondolkoztunk, főleg én a 4-dik gyereken. Ha fiatalabb lennék egy percig nem gondolkoztam volna. 2 évembe telt, mire rámjött a kapuzásári pánik és a rettenetes vágy (ami mondjuk megvolt,de ez így egyszerre hozta a döntést, hogy próbáljuk meg egyszer). ERgyik gyerek sem jött könnyen, ezt úgy gondoltam egy db esélyt adok, ha a jóisten azt akarja, akkor lesz gyerek ha nem akkor nincs többször próba.... Két petezsák van, mindkettőbe dobog a szív. Ha 5 évvel fiatalabb lennék egy másodprecig sem pánikolnék, elöntött az a mámor, amit akkor éreznék. De azután, jött, hogy konkrétan betöltöm a 39-et, mire megszületnek. Nem is tudom mi a kérdés. Talán kiírni is jól esik. Tihogy éreznétek?
2017. júl. 20. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idősek a többiek?

Egyébként szerintem bőven belefér, főleg a mai világban. :)

Több ismerősöm 37-38 évesen vállalja a másodikat.

2017. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kollégám most 39 éves és a kisebb fia másfél éves. Meg azért nem vagy egyedüli, van aki ennyi idősen szüli az elsőt.

Lehet amiatt ijedtél meg, hogy egyre számítottál, de kettő lett ebből a terhességből.

2017. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 38 évesen szült (26 éve) negyedik gyerekként.

Nagyon jó a kapcsolatunk, imádom őt. Nem is értem mi ezzel a probléma. Mindig azt mondja én tartottam fiatalon :)

2017. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem rossz, hogy "idős" az anyukád? Vagy fittebb az átlagnál?

Azért már így is néha öreg vagyok a szülőiken a sok huszonéves mellett. A legkisebb gyerek egyébként 4 éves múlt.Oviba elég öreg vagyok..

2017. júl. 20. 12:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem is 38 évesen szült anyum, 3. gyerek vagyok és még a korkülönbség is sok köztünk.


Én bevállalnám :)


Gratulálok!

2017. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merre laksz, de én 26 éves vagyok és most már az első babát. Én meg mindenhol "fiatalnak" érzem magam. Terhesgondozás, védőnő, nődoki....

Szerintem manapság 20-40 közt abszolút nem meglepő a terhesség, valamint a többedik szülés 40 fele. :)

Szerintem inkább az ijesztett meg, hogy ketten vannak.

2017. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nogyogyaszaton dolgozom, es a terhesek fele 35 ev feletti elso gyerekes.

En orulnek!

2017. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi! Gratulalok!

36 evesen szultem az elso gyermekem. ( nagyon sokat vartunk ra).

Most 38 vagyok es szeretnenk ha lenne egy testvere. Ha a jo isten is ugy akarja lesz!:))

40 rves koromig eszembe se jut aggodni!:)

2017. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Szerintem nem öreges anyukám, jól tartja magát.

Én negyedik gyerek voltam de sajnos két tesóm már meghalt mire megszülettem, különböző okok miatt, így bátyám és köztem 11 év van, mégis nagyon jó a kapcsolatunk.


Annyi h anyu már nyugdíjas pár éve, így az unokákra tud vigyázni, akiket imád. (Egyenlőre a bátyámékéra, lassan az enyémre is) Szóval van előnye, ha valaki nem olyan fiatalon szül. Ért a számítógéphez, mobilhoz, tablethez, játszik is rajtuk a gyerekekkel stb szóval igazi kis aktív nagymami.


Szerintem ne aggódj ezen, inkább élvezd! Sok-sok örömet fognak neked adni az a kis babócák!

2017. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 23 vagyok, még csak az első uh-n voltam, de már ott is "rosszul" éreztem magam, amiért ilyen fiatal vagyok. Én szinte csak 35-40 év közötti kismamákat látok/ismerek. Manapság ez már jóval gyakoribb mint huszonévesen szülni.

Én biztos bevállalnám a helyedben, szerintem abszolút nem vagy öreg. :)

2017. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!