Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés... Aki egy...

Elméleti kérdés... Aki egy állatorvosi klinikán/kórházban/orvosi rendelőben dolgozik és ott vizsgálják a kutyáját, az kap valamilyen kedvezményt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez állatorvosi rendelőtől függ. Biztos van olyan hely, ahol adnak ilyenkor kedvezményt, és biztos van olyan is, ahol nem.
2022. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván ez is eltérő, de alapvetően úgy gondolom, hogy igen. Hát legalább az árrést nem teszik rá, gondolom, de szerintem a munkadíjat is barátságosabban számolják meg egy ott dolgozó kollégának. Legalábbis így lenne természetes, szerintem.
2022. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha az illető állatorvos, akkor levonja a vállalkozói pénzéből, vagy van félretett pénze önmagára, azaz az állatorvosra. Én ha állatorvos lennék, és lenne kutyám amit vizsgálnom kellene, poénból fizetnék önmagamnak, azt nem tudom, hogy magamnak írhatnék-e számlát de kíváncsi lennék mit válaszolna a NAV erre. :D


Hogy állatorvoshoz kellett vizsgálatra vinnem a kutyám, én vagyok az állatorvos is, ergo önmagamnak állíthatok-e ki számlát. Vajon ilyen kérdés volt már a NAV-os történelemben?

2022. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
2022. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Áh értem, tehát ez valami úton módon az asszisztensekre is igaz lehet.. :D

#3 nagyon érdekes egy felvetés. Biztosan lehetne íratni saját számlát..bár a nav nem tudom mit szólna hozzá.. :DD

2022. máj. 19. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha karosszéria lakatosként dolgozol egy műhelyben és az autovillamossági kollégád begurítja az autóját kalapálj már ki valamit akkor kérnél érte pénzt?

Ha abba a rendelőbe viszi be ahol dolgozik ott nyilvánvalóan nem fognak pénzt kérni a vizsgálatért, max. ki kell fizetnie (beszerzési áron) a gyógyszert. Bár van ahol az orvos rendes és leírja hiányként/költségként (nehéz megbízható, jó munkaerőt találni, ez egy apró gesztus, nem attól a 15k-tól fog tönkre menni a rendelő).

2022. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!