Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerinted is a malac volt a...

Szerinted is a malac volt a hibás?

Figyelt kérdés

Volt nyáron egy olyan hír a tvben, hogy egy mangalica malac megölte a gardáját"ok nélkül"

Hát szerintem mocskos egy gazdája volt a malacnak! Az állat nem öl ok nélkül, főleg nem a gazdáját! Miért kell úgy elmondani a dolgot, hogy szegény faszi gondozta, felnevete a hálátlan dögöt és erre az megölte? Az emberek annyira szemetek tudnak lenni. Arra senki nem figyelt mikor mutatták az ól-t, hogy tiszta sz*r meg szutyok volt a 2négyzetméteres hely?!

AZ az ember meg érdemelte volna, hogy nem meghal hanem leéli az életét a malac helyzetében!

Azt is bírom mikor az az aktuális hír, hogy a kutya széttépte a szegény gyereket, bár a gyerek nem tehet róla, az tény, de a szülők annál inkább! Nem azért van kutyája az embernek, hogy nyúzza a gyerek. Vagy a kutyát kell megtanítani, hogy hagyja; vagy a gyereket, hogy nem piszkálja!

Anyukáméknak van egy elég termetes kutyusuk:) a kislányom előszeretettel dugta bele a két ujját az orrlyukája és csavargatta, míg Alex(a kutyus) egyszer odakapott neki(természetesen semmi baja nem lett, mert alex nagyon okos kutya, de már fájt neki) onnantól kezdve nem nyúzza, nem bántja:) Mióta megszületett imádja a kutyát, de kezdetektől fogva arra tanították anyáék a kutyát, hogy nem szabad bántani a gyereket:) Én pedig hiába tanítottam a gyereket, az anyák tudják, hogy csak és csakis a saját kárán tanul ilyen pici korban.


Szerintetek igazságos mindíg az állatra kenni?


2010. szept. 19. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem, de sokkal többet őt hibáztatni, mint belátni, hogy nem vagyunk tökéletesek. :S:/
2010. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem "többet", hanem "könnyebb". :D
2010. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

dehogy igazságos...

itt nem csukják le azokat, akik kínozzák az állataikat, csak amerikában. pedig itt is be kéne vezetni!!!

emlékeztek arra a pasira, aki vmilyen téren ráncigálta a pórázon a kutyáját, amit egy kamera is rögzített? a pasit asszem 200 000 ft büntetést kapott, sőt még a kutyát is megtarthatta, akin gondolom később még meg is bosszulta azt, hogy miatta kellett kiperkálnia ennyi pénzt... szerencsétlen állat... :s

2010. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Én még azt bírom amikor mondják hogy a disznó milyen gusztustalan állat mert a saját szarjában fekszik..

Kérdem én miért fekszik ott?

Mert a hülye emberek nem takarítják ki,és nem tud máshová feküdni.. ennyi az egész


Nem igazságos az állatra kenni, egyáltalán nem.

2010. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Te mit csinálsz éppen? Vedd már észre, te meg az emberre akarod kenni következetesen. Ugyanaz pepitában. Egy két fős játékban nemigen van olyan, hogy az egyik hibája, mert ketten vannak, állat és ember hibája egyaránt, maximum az lehet vitatéma, hogy ki milyen mértékben felelős.
2010. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
nekem is vannak malacaim, és képzeljétek, nem aranypalotában tartom őket, azért tartom őket h majd levágom és lesz hús, nem fogom mindennap takarítani őket, 1x 1 héten és kész
2010. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

11:55

Ha téged elkezdenek ütni te nem véded meg magad?

Vagy ha be lennél zárva 1 kis helyre kaját alig löknének eléd, a saját ürülékedben fetrengenél nem támadnál a fogva tartódra?


Persze ha pl idegileg sérült állatról van szó, vagy veszett kutya vagy mik vannak, nem az ember a hibás,de ez a legritkább..

2010. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A malaccal vigyázni kell, mert mindenevô és ha mondjuk egy kisbabát egy kocsiban ott hagysz a malac mellett, elôfordulhat, hogy megöli, megeszi. Hallottam már több ilyen esetet. Olyt is, amikor egy kutya a család kedvence és ha jön a baba, ô lesz a középpont és a kutya féltékenységbôl megtámadja, amit egy baba nem igen él túl. Ilyen esetekben nem lehet az állatot megtanítani, a gyereket nem szabad felügyelet nélkül hagyni az állattal.
2010. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

11.57!

Senki nem beszélt aranypalotáról. És azt sem mondtam, hogy naponta kétszer kéne takarítani, mert egy olyan ember nyilván nem tudja megtenni, akinek más dolga is van, akár a munkahelyén, akár csak a ház körül. DE! Legalább 2-3 naponta ki kéne takarítani a helyét, szerintem Te se szívesen feküdnél a saját fekáliádban. És, ezek után, még a disznó az undorító, mert belefekszik. Van más választása?? Igaza van az egyik előttem írónak ebben. És nem a malac, vagy adott esetben a kutya a hibás, amikor megtámadja a gazdáját. Az esetek többségében csak a kapott kölcsönt adja vissza. Persze vannak olyan esetek, amikor valami hiba van az állat fejében, azért támad, de akkorse ok nélkül teszi. Pédául vidéken elvétve lehet csak találni olyat malacot, akit a gazdája nem tanít naponta móresre egy vasvillával, vagy ostorral, mi van épp kéznél. Vagy olyan kutyát is ritkán látni, ami nem félméteres láncon (jobbesetben, és nem madzagon), télen-nyáron egy rozsdás vashordóban éli le az életét. És ezek után csoda, ha megőrül, és támad?! Szerintem ilyen bánásmód után mi is így viselkednénk. Nem az állatot kell elítélni/hibáztatni, hanem a gazdáját. Azért ember, hogy felelősségteljesen és emberségesen gondolkodjon, bánjon a körülötte élőkkel, legyen az állat vagy ember.

2010. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mielött vita lenne belőle! Igen, képzeljétek én is tartok malacokat kint és van két törpemalacom bent a lakásban(olyanok mint a kutyák:))

A kint élő malacokat nem voltam hajlandó elhanyagolt ólban tartani mert tudom, hogy rosszul éreznék magukat! Építtettem nekik egy gyönyörű szép kifutót cseresznyeszínű fából. Tényleg nagyon szép, és valóban, van olyan ember aki örülne, ha olyan helyen lakna mint a malacaim:) Az én véleményem az, hogy meg kell nekik adni amit csak tud az ember, hiszen ők nem tudnak dolgozni és eltartani magukat!

És hogy tisztán lássátok a dolgot, be kell valljam, hogy nem mindíg van időm naponta-kétnaponta kitakarítani náluk! De sosem vagyom hogy három napon át bűzölögjenek! Naponta 5ször esznek nem sokat, mert kissé elhíztak az utóbbi időben! Nagyon nagyon tiszták! hetente fürdetem őket a számukra fenttartott alvószobában lévő fürdőkádban.

És büszkén vállalom, hogy eszméletlenül elkényeztetem őket!

A kismalacok velem alszanak a nagyok pedig külön, de egy plexi választja el az én szobámat a malacok szobájától amiből kifelé indul a kifutó.

SOkkal okosabbak mint az ember és nagyon hálásak! Semmi pénzért nem tartanám őket úgy mint a legtöbb ember!

És nem azért kényeztetem el őket, mert "jajdejó" hanem mert igazán megérdemlik. (A nagy malacaim egy piszkos tanyáról lettek elhozva, sajnos nagyon vadak voltak, de már egy éve velem vannak és igazi tündérek:))

És soha nem támadnának meg senkit, mert ÉN neveltem őket és bújnak mindenkihez, nem koszosak sohasem!


ÉS nem érdekel ki mit mond, az állat nem tehet semmiről, egy ösztönállat és ha éhes enni fog, ha pedig verik vissza fog vágni!

2010. szept. 19. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!