Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki a hibás? A kutya vagy a...

Ki a hibás? A kutya vagy a vadászgörény gazdája?

Figyelt kérdés
Sétáltatom a kutyámat póráz rajta. Találkozok egy ismerősömmel beszélgetünk, a kutya addig mellettem fekszik. Tőlünk 3 méterre egy nyitott kapun kifut egy vadászgörény, odafut a kutyához, erre a kutyám megfogta és sajnos megölte. A vadászgörény szabadon volt, a gazdája csak 2 perc múlva jött utána.
2011. máj. 2. 13:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű , hogy a vadászgörény gazdája volt a hibás .

Én speciel akkor el is szoktam engedni a kutyám ha egy kapualjból kijön egy idegen kutya , nehogymár a 2 kutya közé kerüljek és engem harapjon meg . Az meg hogy egy kertből kijön bármilyen állat az a gazdája hibája , erről már nehogy én tehessek .

2011. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%
Te is hibás vagy nem volt szájkosár a kutyán.
2011. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a görény gazdája volt felelőtlen. Nem lett volna szabad felügyelet nélkül elengednie. Mivel a te kutyád pórázon volt, így úgy gondolom semmilyen felelősség nem terhel. Sajnálatos eset, szegény görény biztos barátkozni szeretett volna, de erről tényleg nem a kutya tehet.
2011. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A vadászgörény gazdája a bűnös...... nem is láttam mé görényt szabadon....
2011. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Te is hibás vagy nem volt szájkosár a kutyán."


Miért lenne hibás? Én pl. családi házas környéken lakom, soha egyetlen kutyán nem látsz szájkosarat séta közben, még sincs baj. Pórázon volt a kutya, ennyi szerintem elég.

2011. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A görény gazdája a hibás. El sem mernék engedni görit szabadon.

Viszont abban van valami, hogy a szájkosár miatt még rádhúzhatja a vízes lepedőt... :/

2011. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

"Pórázon volt a kutya, ennyi szerintem elég."


Szerinted? A rendelet, közterületen póráz és szájkosár kell a kutyára, nem szerinted.

2011. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is sajnálom a görényt.
2011. máj. 2. 14:11
 9/21 A kérdező kommentje:
A rendelet szerint nem kell szájkosár, direkt megnéztem mikor pár hónapja szólt vki érte.
2011. máj. 2. 14:13
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy csak tömegközlekedési eszközön kötelező a szájkosár, utcán való sétáltatáshoz nem.
2011. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!