Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Kutyakozme...

Mi a véleményetek a Kutyakozmetikáról?

Figyelt kérdés
szeretnek kutyakozmetikus lenni, viszont nem tudom mennyire lehet belőle megélni, előtte milyen iskolát végezzek,és hogy erdemes elkezdeni ezt az egeszet. Köszönöm előre is a valaszokat

2022. jún. 17. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem úgy hülyeség ahogy van. Ez már felérhetne akár 1 állatkínzással is. Mi a csudának kell kidekorálni szegényeket? Remélem elmegy a süllyesztőbe ez a "szakma"... -.-"
2022. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
93%

Már miért lenne hülyeség? Nem értek egyet az elsővel. Nekünk egy kis yorki terrierünk van és 2-3 hónap után mindig el kell vinni kozmetikumoshoz. Levágja a szőrét, a körmét, kitisztítja a fülét. Ezeket mi nyílván nem fogjuk itthon megcsinálni, mert tök veszélyes, ficánkol a kutya, és mi van ha pl. belevágsz? Múltkor, a kozmetikumos hívta fel a figyelmünket arra, hogy elkezdett begyulladni a kutyánk füle, elvittük állatorvoshoz, megoldódott a probléma, de abban az időszakban pont nem kellett volna vinni orvoshoz, ha a kozmetikus nem szól nagyobb baja is lehetett volna.

A kozmetikumos nem csak a dekorálással foglalkozik. A mi környékünkön 4 is van, és egyfolytában be vannak táblázva, szóval anyagilag megéri.

Ha jól tudom van OKJ-s tanfolyam van és szakmai gyakorlat egy kutyakozmetikumosnál, amit gondolom neked kell keresni.

2022. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
1 Már elnézést, de melyik része a kidekorálás? Az a baj, azt se tudod miről beszélsz, de jól esik fröcsögni, igaz?
2022. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk falun is meg lehet élni belőle. Nem én vagyok csak hordom a kutyáimat. Igaz nem sok dolog van velük, egészségügyi nyírás szokott lenni nekik. Ilyenkor fültakarítás, szőr kivágás, köröm vágás stb. Sokan hordják hozzá pedig tőlünk 10 percre másik településen is van kozmetikus. Ha jól csinálod akkor meg lehet élni belőle
2022. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem kozmetikazos kutyaim vannak, ami olyan, azt itthon is el tudom vegezni (furdetes, fultisztitas, karomvagas), viszont szerintem ha jo vagy benne, akkor siman meg lehet elni, ha falun nem is biztos, de kisvarosban, varosban mar igen, mert sok kutya gazdaja ugy van vele, hogy a "piszkos" munkat vegezze mas, mert nem szeretne annyi szőrt a lakasban, nem tudja levagni a karmat, lakasban furdetni maceras, nem szereti a hajszaritot, stb., igy sok rovidszoru kutyust is inkabb elvisznek kozmetikaba, es akkor 3 honapra le van a gond.
2022. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!