Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállat lenne ideális...

Milyen háziállat lenne ideális számomra?

Figyelt kérdés

Munka miatt keveset vagyok otthon, nagyon kicsi hely van (20nm) és anyagilag sem fér bele több tízezer havonta.

Plusz pont ha a betévedő bogarakkal elbánik.

Van olyan kisállat ami ezeknek a kritériumoknak megfelel vagy ilyen körülmények között inkább mondjak le az állattartásról?



2022. jún. 29. 11:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Hörcsög!


Havonta 1500 ftnál többe biztosan nem kerül. Persze a kezdő felszerelések és az esetleges állatorvosi költségek elég drágák. Ha esetleg úgy gondolod, hogy jó ötlet lenne, olvasd at ezt az oldalt, minden szükséges információt megtalálsz: [link]

2022. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

Kis lakas alatt rohadtul nem mindegy, hogy 35-40 negyzetmetert ertunk, vagy 20-at, mint jelen esetben.

De 20 negyzetmeteren nem lehet tartani allatot nagyon.Meg a horcsogot se tudom elkepzelni, hogy hol ferne el, neki is kell a hely, de talan az meg megoldhato. Viszont ejszaka hangosak, ha a kerdezo nem tudja megszokni a zajt, ami vele jar, akkor ugye atrakni se tudja estere egy masik szobaba pl, mert nincs.

2022. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Nehogy már egy hörcsög ne férjen el 20 m²en lol
2022. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
22%

Ti laktatok mar ekkora lakasban? Az egesz lakas ekkora, nem csak egy szoba. Benne furdovel, kis konyhaval, stb.


Sokszor nem fer el, lol.

2022. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

Néhányan túltolják a szekeret. Nyilván minden állatnak kell egy éllettér de könyörgöm hogy a viharba ne lehetne itt kb bármilyen állatot tartani a kutyán meg a macskán kívül? Fogalmam sincs mennyire van kihasználva a hely, hogy van berendezve a lakás, nekem anno 28m²en deguk és hörcsög is volt. Pedig a deguknak konkrétan egy szekrény méretű ketrec kell, és a hörcsög sem egy papír méretű ketrecben éldegélt. A lényeg hogy az ember tájékozódjon tisztességesen az adott állat igényeiről és annak megfelelően döntsön. Egy hörcsög fél négyzetméteren a lehető legvígabban elvan.


Kérdező: hobbi(fancy) egér, höcsög, törpesün esetleg achát csiga. Nem írtad, mennyit tudnál vele foglalkozni, de ezeknél több törődést igényel a tengerimalac és a törpenyúl. Kérdés hogy mennyire tudod megoldani a ketrec elhelyezését, de ha van valamennyi tered, akkor olvass utána a deguknak is, bár utóbbi tartása azért drágább, mint a hörcsögé.

2022. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

27 négyzetméteres lakásban van 6 db madárpókom... két polcot foglalnak el a terráriumok. Tartásuk alig kerül valamibe, az elején kellet a terráriumokat megcsináltatni. Amúgy havi 500 ft kb a tartásuk... és állatorvosi költség sincsen.

Ha nem szereted a pókokat, akkor persze felejtős, de amúgy szerintem nagyon jó háziállatok: csendben van, nem büdös, 2 hétre is itt tudom hagyni őket, ha elutazom, nem csinál koszt, nem kell napi 3x sétáltatni...

2022. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Persze kicsi 20nm, de eleg jol ki van hasznalva a hely szerencsere. Meg en se vagyok nagy darab, egyedul kenyelmesen megvagyok ezen a teruleten. 3 reszre van amugy osztva, siman atrakhatnam a masik 2 helyisegbe a ketrecet (ha most a horcsogos peldat veszem alapul pl).
2022. jún. 29. 22:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!