Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek volt beteg állata,...

Akinek volt beteg állata, volt olyan hogy azt mondtad magadnak, hogy ezt a kezelést már nem vállalod mert túl drága?

Figyelt kérdés
2022. júl. 10. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Akik szeretik az állataikat, azok eddig valahogy mindig megoldották.

Emberséges állatorvossal pedig meg lehet beszélni, hogy részletekben megkapja a fizetséget.

2022. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem volt.
2022. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
A kezelés ára soha nem érdekelt. Csak akkor mondtam nemet egy kezelésre, ha többet ártott, mint használt. Pl.: volt egy daganatos kutyám, az egyik állatorvos javasolt egy kezelést, amivel még kapott volna kb. 6-7 hónapot, de folyamatosan fájdalomcsillapítót kellett volna szednie a kutyámnak.
2022. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem, de nem is kerültem még olyan helyzetbe, hogy mondjuk milliós kezelés kellett volna és vagy azt fizetem ki vagy nem eszik a gyerekem. Magamtól meg is vonnám akár, élnék parizeren bármeddig, de a gyerekemet nem éheztetném. Ez van, lehet lepontozni.

Egyébként sajnos az ilyen iszonyatosan drága kezelések már gyakran csak végső kísérleti megoldások, amik egyrészt önmagukban is járhatnak szenvedéssel (pl gyógyszerek mellékhatásai), másrészt nem gyógyítják meg az állatot, csak néhány plusz hónapot, esetleg 1-2 évet adnak neki, ami nem is biztos, hogy nem lesz kínlódás a számára. Szerintem pénztől függetlenül eljöhet egy olyan pont, amikor el kell őt engedni.

2022. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kellegypofon válasza:
0%
Erre való az otthoni első segély csomag. DIY állatkórház.
2022. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Olyan már volt, hogy többezer eurós kezeléssorozatot ajánlott az orvos, ami csak külföldön elérhető. Namost, ennyi pénzt konkrétan a saját egészségemre sem tudnék összeszedni - viszont a macska családtag, nem mondok le róla ilyen könnyen. Úgy voltam vele, hogy megpróbálom alternatívaként a szigorú diétáztatást. Ez is elég nagy szívás amúgy, de szerencsére működik.
2022. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Olyan már volt, hogy a sírás szélén álltam, mert lövésem sem volt, hogy honnan kerítek elő 1200 Eurót fogkezelésre, de az föl sem merült, hogy nem szedem össze. Azt érdemes tudni, hogy egyetemistaként ez pont az az összeg, ami egy hónapban rendelkezésemre áll.

Más lenne a helyzet, ha haldokló állatról lenne szó, és a kezelés csak minimálisan hosszabbítaná meg az életet, de a fogfájás nem ilyen.

2022. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
88%
Nem, pedig embertelenül legomboltak, a megtakarított pénzünkből több százezer ráment. Nem állunk jól anyagilag, nyilván lett volna egy pont, amikor nem tudtuk volna ezt tovább finanszírozni, odáig nem jutottunk. Egyik nagy csodadoktor, akinek ez a szakterülete úgy indított, mennyim van rá, mikor ott álltunk anyámmal sírva a haldokló cicánk mellett. Mondtam bármennyi. Szegény cicánknak nemhogy használtak volna a méregdrága kezelések, még rosszabbul is lett, nagyon szenvedett a végén. Sokat hezitaltunk a párommal a kezelés elején, de nem lenne tiszta a lelkiismeretünk, ha nem próbáltunk volna meg mindent. Másrészt az utolsó heteit kínok között töltötte, emiatt is rosszul érzem magam. A vége altatás lett, amit szintén hanyagul csináltak, nem tudott békésen elmenni:'(( Nagyon fáj még mindig, lassan három éve ennek, úgy érzem, nem tudnék újra háziállatot tartani. Bármennyit megért volna, hogy felépüljön, de a felesleges szenvedésnek nem tenném ki, ha tudom, mi a vége. Nem tudom azóta sem, hogy kellett volna döntenem.:'((
2022. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lovam van, évekkel ezelőtt kólika miatt kórházba kellett szállítani. Ott megnézték, és a vizsgálat után annyit mondtak, hogy vagy műtét vagy napokon belül elpusztul. Műtét esetén a baj nagysága növelheti az árát, de nem garantálja a sikeres felgyógyulást sem. Akkor kifizettük a fél milliót, és még 4 aktív év jutott együtt. 7-800 ezernél többet már nem biztos, hogy tudtunk volna. Azóta nyugdíjas ló lett, a lábai nem bírják a lovaglást, de így sem adjuk vágóhídra, pedig tiszta ráfizetés. Mostanra változott az anyagi és családi helyzetünk,
2022. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, igaz, egyszer kellett nagyobb összeget kiadnunk, kb. 300 ezret kb. 1 hónap alatt, de nem így indult, először 10-50 ezres tételekről beszéltünk, utána jöttek az egyre nagyobb számlák. Sajnos az állat nem gyógyult meg:(
2022. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!