Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Disznó súlya mérleg nélkül?

Disznó súlya mérleg nélkül?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet egy disznó súlyát megállapítani mérleg nélkül?Az enyém hosszú a fülétől a farka tövéig 130cm, magassága 80cm,derék kerület 140cm.

Ez kb súlyban mekkora lehet?

Köszönöm



#Disznó súlya
2022. júl. 12. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán 120-150 között lehet.
2022. júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mármint 120-150 kiló
2022. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan mérleg nélkül szerintem sehogy. 30 kg meg hatalmas intervallum (az első által megadott tartományra célzok.)

Levágod, előzetesen odaszállíttatsz a vágás helyszínére egy ipari mérleget (vagy fordítva, a levágott állatot viszed egy az egybe oda egy ipari mérleghez), aztán leméred.


Amúgy én nem az egész állatot egybe mérném, hanem szétbontva, a húsokat, külön-külön.


(Hacsak nem az a helyzet, hogy idegennel vágatsz magadnak disznót, és úgy érzed, hogy a hús jelentős részét az illető hentes/böllér magának nyúlja le.)

A

2022. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

"Amúgy én nem az egész állatot egybe mérném, hanem szétbontva, a húsokat, külön-külön."


Pedig egyben szokták lemérni, és lehetőleg még élve.

2022. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyben mérik. Ki kell fizetni a vért, és a belet is. Mi lemàzsàljuk àlltalàban, de szemre is lehet saccolni, ha valaki ért hozzá, nagyjából elszoktuk találni. Ha nem tudod sehol lemèrni, a hentes biztos megsaccolja neked.
2022. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik egy ökölszabály. Ha a két hátsó lába mögött, de szorosan a hónaljban körbe egy madzaggal megméred a disznó kerületét, akkor az kb. annyi kiló is. Én azt mondanám, hogy pluszminusz 10 százalék eltérés szokott lenni. Persze ez fajtánként is változhat, ha feltűnően tömzsi, vagy épp nyurga állatról van szó, akkor talán nem olyan jó ez a módszer.

Esetleg ha van ismerősöd aki korábban sertéstenyésztéssel foglalkozott, akkor ő esetleg nagyon pontosan meg tudja becsülni. Én ismerek olyat, aki csak ránéz egy disznóra és max 5 kilós pontossággal megmondja.

2022. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát így marmagasság, testhossz alapján nem lehet megmondani mert nem azt nézed. A #6-os által leírt módszer viszont elég jól működik, olyan 140 kg körül lehet. Biztosat csak mérleggel tudsz mondani.

#3 az élősúly pont azért élősúly mert élve, egyben mindennel együtt mérik meg a jószágot (egyes "trükkös" gazdák még jól tele is itatják, etetik előtte hogy az is nyomjon pár kg pluszt súlyt - nagy "business" a vizet eladja neked disznóárban).

Miért akarod egyébként lemérni?

2022. júl. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért volna jó tudni, hogy kb mekkora súlyú mert ez az első disznó hizlalásom,ez saját részre megy, nem adom el, kell a családnak.Csak kíváncsi lennék, hogy kb mekkora súlyú mert február 10-én vettük 36kg-an, és gondoltam érdeklődöm kicsit, hogy kb milyen módon lehet megbecsülni a súlyát mérleg nélkül.Kizárólag kukorica és búza amit adok neki, mellette persze sok gyümölcs és zöldség,fű eszméletlen mennyiségben.Csakis ezért kérdeztem, hogy, hogy lehet megbecsülni a súlyát.Saját nevelés és nem eladó, nem vásárolni szeretnék.
2022. júl. 13. 07:58
 9/13 A kérdező kommentje:
Fajtája nagy fehér.
2022. júl. 13. 07:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 azért adj neki mást is... ha csak szemestakarmányon tartod akkor nem lesz teljesen ideális a hús-zsír arány. Lehet sokan le fognak hurrogni, de 120 kg-re szerintem már értelmetlen meghízlalni. Mint minden állatnak fiatal korában a legintenzívebb a növekedése, a legjobb a takarmányhasznosító-képessége (azaz 1 kg takarmányból mennyi lesz az élősúly növekedés). 90-100 kg-ig elég felhízlalni, utána már csak zsírosodik, de a hústömeg már nem nő akkora mértékben inkább csak a zsír és az állat a felvett tápanyag mind nagyobb részét fordítja a nagy tömegű szervezet fenntartására.
2022. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!