Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha megy a...

Mit csináljak ha megy a nyuszim hasa?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom hogy a hasa megy-e, de a szőre elég piszkos, szaros (bocsi a kifejezésért). Amikor nincs a ketrecébe csak szilárd bogyókat szokott elejteni agy néha sok összetapadtat. A kedve jó van étvágya, szóval nem látszik rajta hogy beteg lenne, de azért aggódok. Légyszi adjatok gyors választ, mert szerdán elutazom és addig ki szeretném deríteni, hogy mi van vele.


Bocsi, hogy hosszú voltam, előre is köszi a válaszokat.


2022. aug. 4. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ment a törpenyuszimnak a hasa sajnos és azonnal orvoshoz kell vinni.

Nagyon fontos neki, hogy lássa orvos, mi is kaptunk antibiotikumot és probiotikumot. Megmérte a lázát és kiderült, hogy hőemelkedése lett.

2022. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ki kéne ganyézni a ketrecet is, nyulat is lemosni (gondolom, a segge sz*ros), és figyelni. Ha tényleg hasmenése van - és nem csak a ketrecben lévő bogyókba feküdt bele -, az nagyon hamar kiderül.

Orvos tud csak rajta segíteni, mi nem tudjuk megmondani, hogy mivel lehet elállítani a hasmenést. Mindamellett ha jó a kedve, akkor lehet, hogy csak tényleg összekente magát.

2022. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyuszimnak is látszólag semmi baja nem volt, mégis infúzió lett a vége..
2022. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az abrakot, és (ha kap) akkor a füvet is elvenni tőle két napra és csak vizet illetve szénát adni neki semmi mást! Két nap alatt el kell múlania. Van további kérdésed írj nyugodtan!🙂
2022. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hasmenése van, mondjuk orvoshoz kell vinni...
2022. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyulnak megy a hasa,az nem jót jelent.Mi azonnal dokihoz vittük,másnap reggelre meghalt!🥺
2022. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl tünetrejtő állat, így ha tünetei vannak, akkor maximum néhány napja, de gyakran még ennél is kevesebb ideje van hátra. Szóval minél hamarabb egzotikus szakállatorvos, viszont azt sem értem, hogy ha beteg az állat, akkor miért anonim oldalon kell kérdezgetni, ahelyett hogy szakembernél érdeklődnél.


Az is feltűnt, hogy írtad, hogy szilárdat bogyózik, de kakis az alfele. A nyusziknak nem csak bogyójuk van, hanem egy vitaminban és tápanyagban gazdag, úgynevezett lágybélsaruk is, amit normál esetben nem látsz, mert közvetlen a végbeléből visszaeszi. Viszont, ha valamiért nem éri el az alfelét, akkor a lágybélsár megtapadhat a szőrben, és felgyűlik. Ebből időnként le is pottyan, így akár nagyobb darabokat is hagyhat maga után.

Viszont a hasmenésnek is vannak fokozatai, nem csak folyékony lehet, hanem lágy, összeállt is.


Én elsősorban azzal kezdeném, hogy csak szénát, és vizet kapjon enni, inni a nyuszi, és kapjon probiotikumok mellé. Ha lehet még ma, de legkésőbb holnap mindenféleképpen vidd el egzotikus szakállatorvoshoz.

2022. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!