Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nevelt már fel valaki éticsigát?

Nevelt már fel valaki éticsigát?

Figyelt kérdés

Fiam 10 éves, ma ért haza a táborból és mutatta hogy egy kisebb dunsztos üvegbe tett füvet és beletett egy fehér, kicsit barnás, nagyon pici csigát. A csigát a tábori házuk faláról szedte le és gondolta felneveli.

Olvastam hogy ilyen nagy melegben a csigák dermedt állapotban vannak és erősítik ezzel a házukat. Érdemes megtartani a csigát vagy engedjem el?


2022. aug. 4. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Én még nem.
2022. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy éticsiga?

Amúgy egyébként mindegy is, nagyjából minden szárazföldi csigát hasonlóan kell tartani.

Nem nehéz tartani őket.

DE!!! Csak akkor vállald be, ha kész vagy költeni rá valamennyit, mert kellene neki egy terrárium, vagy legalább fauna box, egy spriccelő, amivel a kisfiad tudja párásítani, kókuszrost vagy tőzeg aljzatnak, és egy szépia. Valódi szépia, műszépia nem jó.

Ennyivel el lehet indulni a tartásával. Amúgy zöldségen, uborkán, szedett zöldön (saláta, pitypanglevél, útifűfélék) elél.

Itt írnak róla:

[link]

2022. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Engedd el szegènyt.
2022. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Engedd el, jobb neki a természetben.

De ha fiad szereti a csigákat, van afrikai óriáscsiga, az egy nagyon jó házikedvenc.

2022. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem szólóknak, engedd el a természetbe, csak gondod lesz vele ahogy növekszik!


A csigát meg csak dobd ki a kertbe!

2022. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!