Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a széna és a...

Mi a különbség a széna és a szalma között és mi a különbség a felhasználásuk között?

Figyelt kérdés

#széna és szalma
2022. aug. 19. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2022. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Széna: [link]


Szalma: [link]

2022. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
A széna szárítással tartósított zöldtakarmány, ami a haszonállatok egyik legfontosabb téli takarmánya. Szalmának a szemtermésükért termesztett növények cséplése után visszamaradó szárakat nevezik; alomnak és fűtésre is használják.
2022. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3# Nagyon szépen köszönöm!
2022. aug. 19. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok egy nagy argo-tudós, de a kérdésből ítélve, egyszerűbb válasszal is beéred, szóval íme az én verzióm:


Széna:

Fűfélék, megszárítva.

Amit a legelésző állatok amúgy is legelnek nyáron, azt lekaszálják, és kiszárítják. Vékony rétegben kiterítve, gyakran forgatva, a napon gyorsan kiszárad, anélkül, hogy befülledne, bepállana, és elkezdene rohadni.

És a nagyja tápanyag tartalmát is megtartja. Ez, gyakorlatilag egy szárítva tartósítás.

Hogy az állatok, télen is tudják enni ugyanazokat a fűféléket, legalábbis megközelítőleg olyan tápanyag tartalommal, még ha állagban másabb is.


A szalma:

Ez inkább "hulladék", viszont a felhasználása annál inkább sokrétű!

Ez a gabonáknak a szára, ami üreges, és ugyanúgy ki van száradva, mint a széna.

Tápértéke nem igazán van, (ha jól tudom) nem szokás takarmányozásra használni.

Alomnak kiváló. Jó hőszigetelő, az üreges szár miatt.

Vályogba is szoktak keverni, hogy könnyebb, levegősebb, jobb hőszigetelő legyen.

Nagy zsák anyagba is tömték régen, ágyakra tették, derékaljnak, a kiváló hőszigetelése miatt.


Kutyák, macskák , apró jószág alá is jó, ha piszkos, csak ki kell dobni, mert olcsó.

2022. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Mint a makaróni és a spagetti között.
2022. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6 :D Amúgy igen! XD


5-ös vagyok egyébként, még annyi, hogy a magyar nyelvben ez a "széna vagy szalma" kifejezés, vagy kérdés, arra is utal, "jó vagy rossz".... nagyon leegyszerűsítve.

A széna, tápértékénél fogva értékes, a szalma igaz, hogy sokmindenre jó, de végső soron hulladék.

Tehát a jó hír, rossz hír, pozitív, negatív elbírálás, stb, ez szinonimája annak, hogy széna vagy szalma. A széna a jó, a szalma a rossz.


A másik értelmezése, az újszülött gyermek neme.

Ez a növények alakjára utal, természetesen nem arra, hogy egyik vagy másik, jobb vagy rosszabb lenne.

Egész egyszerűen, a széna, egy tömör fűszál, (mint a spagetti :)) a szalma, meg üreges, mint a... hát- makaróni. :D

és hát innen az asszociáció, hogy széna, vagy szalma.

2022. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Tip vagy top. Széna vagy szalma. Remélem sokaknak megvan ez így! 🤣🤣🤣
2022. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7# Zseniális!


De VÉÉÉGRE egy olyan kérdés amire csupa okos válasz jött és nincs acsarkodás!


Köszönöm, tök jó mert így végre értem! (sosem néztem utána mert nem igazán érdekelt)

2022. aug. 19. 19:13
 10/16 anonim ***** válasza:
És most mitől kezdett el érdekelni? És ha már elkezdett érdekelni, miért nem érted be annyival, amennyit a gugli mondott?...
2022. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!