Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik volt a legnagyobb...

Melyik volt a legnagyobb ragadozó dinoszaurusz?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom a T-Rex, de olyat is olvastam, hogy a Spinosaurust nagyobbnak mondták. Viszont annak taraja is volt a hátán így magasabb lehetett, de közel sem volt olyan robosztus mint a T-Rex hanem inkább karcsúbb testalkatú.
2010. szept. 24. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim válasza:
72%
ha már legnagyobb növényevőt is kérdezed akkor az valszeg az argentinosaurus lesz de az se teljesen biztos. tudtommal csak néhány csigolyát találtak meg belőle valahol argentínában de azok 1,5m átmérőjűek voltak
2010. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
Ha nem találnak nagyobb t-rex csontvázat akkor is lenyomta volna őket neki volt a legerősebb harapása és a mai állatoknál is erősebb ,nem a nagyságban van az erő.De talán "cápafogú"biztos méltó ellen fele lehetet ugyanis nagyobb foga volt,bár sosem találkozhatak .
2010. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
hiába a T-REX vagy a Spinosaurus a legnagyob..nekem akkoris a velociraptor a favorit.:D
2010. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:
Nálam a T-Rex után a Raptor a második nagy kedvencem :)
2010. szept. 27. 14:42
 15/84 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb ragadozó egy 90-es években talált ázsiai carcharodontosaurus, a Kelmayisaurus gigantus, ami 22 méter hosszúra is megnőhetett vagyis fenéken billentené a spinosaurust a t-rexel pedig kitörölné a seggét. Legalább 140 millió évtől 100 millió évig élt. Tehát ő a legnagyobb csak még egyenlőre nem szerepel a popkultúrában.
2011. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:
Csak hiába volt hosszabb az nem minden mert a T-Rex masszívabb és a harapása is erősebb volt a tudósok szerint szóval az a seggkitörlés azért nem lett volna egyszerű ha egyáltalán ment volna.
2011. aug. 10. 21:38
 17/84 anonim ***** válasza:
0%
Egy carcharodontosaurus vagy giganotosaurus harapása legalább 2 tonnás volt, ami kevesebb a t-rex 3-4 tonnás harapásához képest, de mivel a kelmayisaurus majdnem kétszer nagyobb a valószínűleg kétszer nagyobb a harapása is mivel ez egy hatalmas állat. Az a segg kitörlés pedig egyszerű macsóságból.
2011. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
0%

Ez a legnagyobb, a Kelmayisaurus.

[link]

2011. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 A kérdező kommentje:
Igen erről a dínóról már én is olvastam, de a méret önmagában nem feltétlen garantálja az erősebb harapást. Például a hiéna is erősebben szorít mint az oroszlán pedig kisebb nála. Úgyhogy én még mindíg amellet vagyok, hogy a seggkitörlés nem ment volna ;D Mondjuk ezt már nem tudhatjuk meg. De azt se lehet tudni, hogy van e ennél is nagyobb ragadozó dínó. Szerintem biztos.
2011. aug. 11. 11:23
 20/84 anonim ***** válasza:
De azt is figyelembe kéne venni hogy ennek a nagyfiúnak hosszabba a karja meg meg az ujja és még használni is tudta .
2011. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!