Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik volt a legnagyobb...

Melyik volt a legnagyobb ragadozó dinoszaurusz?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom a T-Rex, de olyat is olvastam, hogy a Spinosaurust nagyobbnak mondták. Viszont annak taraja is volt a hátán így magasabb lehetett, de közel sem volt olyan robosztus mint a T-Rex hanem inkább karcsúbb testalkatú.
2010. szept. 24. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 A kérdező kommentje:
Igen, de ez az ilyen dínóknál álltalában valaminek a pótlására szolgált például annak, hogy nem tud olyan erősen harapni ezért kell a keze segítségnek.
2011. aug. 11. 16:45
 22/84 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem a harapóereje ugyanakkora, mint a rex-nek és mint mondtam az egyszerű macsóelem az a seggkitörlős dolog.

Nem kell szószerint venni.

2011. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
20%
22 méteres testhossz és kb 10-12 tonna súly. Erős karok és szörnyű állkapocs. A Kelmayisaurus a király. Ötvöződnek benne az erősharapásu t.rex és a hosszú karu spinó legjobb tulajdonságai.A REX-EL KITÖRÖLNÉ A SEGGÉT!
2011. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
20%
Mindenképpen a kelmayisaurus. Mire a rex megfordúlna hogy megnézze hogy mi az ami a nyakába liheg, egy láb taposna rá, belepaszírozná az altalajba. Kelmayi és senki más.
2011. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:
Én meg azt írom: Minél nagyobb annál nagyobbat esik! ;) T-Rex a legjobb!!! :D
2011. aug. 11. 21:04
 26/84 anonim ***** válasza:
0%
És ha a t-rex esik el akkor, akkor nem tudja odarakni a karját ösztönösen az oldalához, így összetöri a bordáit. A kelmayinak legalább hosszú, kampós karmokban végződő mancsai voltak amikkel betudta volna jukasztani a rex koponyáját. 4 tonnás harapásával a nyakánál felemelné, azt eltörné majd úgy odébb hajítaná mint egy rongybabát.
2011. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
Arra fizikai képtelenség hogy találjanak a spinótól nagyobb rexet mert a 100 év alatt 30 rexet találtak és azok közzül a legnagyobb 13-14 méteres volt.
2011. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy a Rex-nél nincs nagyobb!! És attól, hogy ennyi idő alatt ennyi Rex csontvázat találtak az egy dolog a Föld simán rejthet még nagyobbakat!
2011. aug. 12. 11:31
 29/84 A kérdező kommentje:
Ja és a Rex az nem azért nem maradt fenn tovább mert gyangébb volt hanem mert ugye akkor jött el a dínók kihalásának ideje ami a Rexet is magával rántotta! Kelmayisaurus meg előbb létezett és magától pusztult ki ennyi!
2011. aug. 12. 11:35
 30/84 anonim ***** válasza:
0%
De a t-rex az alatt a 165 millió év alatt csak pont a legvégére bírt kifejlődni. Pedig pont akkor kezdődött el a tyrannosauridák csoportjának a fejlődése. Vagyis a t-rexnek 100 millió évbe telt hogy kifejlődjön míg a kelmayinak elég volt 20 és még így is ő élt a legtovább az óriás theropodok közt.
2011. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!