Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Más is van rajtam kívül, aki...

Más is van rajtam kívül, aki ugyanolyan aranyosnak tart egy kiskutyát, vagy kiscicát, mint egy kisbabát?

Figyelt kérdés

2022. szept. 6. 00:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
8%

9

Evolúciós zsákutcák.

2022. szept. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
55%
Így is túlnépesedés van, pusztul körülöttünk a világ,aki ide gyereket vállal az egyszerűen önző vagy nagyon hülye
2022. szept. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
4%

12

Attól hogy felelősen próbálsz gondolkodni,még nem normális,hogy nincs benned ösztön. Ettől vagy zsákutca.

2022. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van gyerekem, mégis aranyosabbnak tartom a kisállatokat. Nincs ebben semmi fura. Nem is azért vállaltam gyereket, hogy legyen egy cukimuki babusgatni való “állatkám”. Az anya-gyermek kapcsolatban teljesen más dolgokat szeretnék megélni. Attól, hogy nem látom cukimukinak, még szeretem a gyermekeimet. Ahogy a férjemnél is aranyosabbnak tartok egy kiscicát, attól még a férjemet szeretem jobban, és nem is akarnék egy kiscicaként viselkedô férfit magam mellé.
2022. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

8-9, na persze, mindig ezt mondjátok, h majd "megváltozik ha lesz gyereke", mégis sok párt ismerek, akik inkább kutyát-macskát tartanak,

- pedig lehetne gyerekük - és mégis boldogok.

Az meg egy gagyi régen megdőlt sztereotípia, hogy a 40 feletti szingliknek van kutyája/macskája.

Ellenben rengeteg olyan "családot" ismerek akik csak a CSOK miatt vállalnak be 2-3 gyereket, és csak azért tolják kifelé magukból. Na ez az evolúciós zsákutca!

2022. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
26%

15: ez attol fugg, kit figyelsz meg.

mi "gyerekesek" nem vesszuk mar eszre a gyerekeseket, mert nekunk ez a termeszetes, de nyilvan megmosolyogjuk azokat a 35-40 eves ismeroseinket, akik szanalmasan potolni akarjak az űrt egy kisállattal es mar mar a gyerekukkent tekintenek a kiskutyara, kiscicara.

Kedvenceim:

-nem aludtam ez ejjel, mert a cico ejjel 2kor bekeredzkedett es NEM HAGYOTT aludni, jatszani kellett vele.

B+ a gyerekkel se jatszok ejjel, nem egy macskaval.

-legyszives ne turd arrebb a macskat a kanapen, az az ő helye (amikor le akarok ulni)

-amikor szamonkertem, hogy karmol a macskaja a valasz: A MACSKÁNAK MINDENT SZABAD!

-mennunk kell haza, mert a macska egyedul van otthon (csaladi haz!)


sot, en azt mondom, az ilyennek jobb, ha nem szuletik gyereke, nem mindenki alkalmas szulonek,

de hidd el, volt/van kisallatom es gyerekeim is, nem kerdes, melyik a nagyobb életérzés

2022. szept. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
5%

16

Adjuk fel szerintem. Az ilyenekkel nem lehet beszélni,egészen más szinten mozgunk. :)

2022. szept. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
19%
17: 100% egyetertek:)
2022. szept. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
98%

17. "egészen más szinten mozgunk"

Ez így igaz, hiszen ti mondtátok magatokról, hogy csak ösztönlények vagytok (ezért toljátok kifelé a gyerekeket), pont azok a kutyák és macskák, akiket a többiek tartanak. :)

2022. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
98%

"nem normális,hogy nincs benned ösztön"


Na igen, van, akiben az ösztönök dominálnak, van, aki meg evolúciósan továbbfejlődött.


Akinek az élete értelme a szaporodásban gyökeredzik, az gyakorlatilag egy cickány szintjén éli meg az életét. De mondhatnék bármilyen egyéb állatot is, ami csak eszik és szaporodik. Szóval épp azt leszólni, aki ennél többet akar kezdeni az életével, hát, igencsak visszás.

És nem a gyerekvállalókat szólom le, hanem az egysejtűeket, akik a gyerekben látják életük minden értelmét és boldogságát. Fun fact: ha a boldogságod egy adott dologhoz kötődik csak és kizárólag, akkor nem vagy boldog.

Amúgy meg aki állatot tart, nem a gyereket akarja pótolni. A gondoskodási hajlam nem gyerek függvénye, és nem csak gyerekkel éli meg az ember. Ez a fajta érvelés csak azt mutatja, hogy képtelen vagy kiszakadni a saját nézőpontodból.

Én speciel rühellem a gyerekeket, értelemszerűen nem is lesz soha, de macskát, kutyát, nyulat akárhányat befogadnék, amit képes vagyok ellátni. Egy gyerek nekem sose pótolná azt az élményt, amit a velük való törődés jelent (mindamellett, hogy az számomra amúgy is élhetetlen lenne).

2022. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!