Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyával vagy macskával...

Kutyával vagy macskával könnyebb lakásban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a macska jobban el van egyedül, a kérdés, hogy mi szól mondjuk a kutya és mi a macska mellett? Macskás ismerőseim szerint a macska nyugisabb, nem kell vele annyit foglalkozni és alomra jár, a kutyások meg azt mondják, hogy az alom akkor is szagossá teheti a lakást, ha rendesen takarítva van, a macska mindenhova felugrál, szétkaparja a bútorokat, és nem tanítható nagyon. Akinek esetleg volt már mindkettő neki mik a tapasztalatai?
2022. okt. 21. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
plüss
2022. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Volt es van kutyas es macskas ismerosom. Nos, egyik kutyashoz sem megyek, mert olyan budos kutyaszag van mindegyik lakasan, hogy a hanyinger jon ram. A macskasnal semmi szag. Kiszedi az uruleket az alombol, es annyi.


De a legcelszerubb kigyot, vagy izeltlabut tartani. Azok garantaltan nyugisak, es nem kell veluk foglalkozni. Nem barmolnak szet semmit.

2022. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezt a kérdést nehéz objektíven kezelni, így a válasz is jó eséllyel elfogult lesz. Minden igaz amit írtál a kérdésben, ezek a problémák fennállnak mindkét esetben. Ám adott a kérdés, te melyiket tartod elfogadottabbnak, melyikkel tudsz azonosulni, Tudnád kezelni? Vagy ha becsukod a szemed és elképzeled a lakásban futkározó állatot, lelki szemeid előtt mi rohangál? Ha nem tudod a választ, akkor marad a fent javasolt megoldás(plüss)
2022. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Macskám van. Nincs büdös, mert tudom az almot takarítani.

Nem rág meg semmit, van játéka.

Nem karmol össze semmit, van kaparófája. Nem nyávog, nem hangoskodik mert mindene megvan.

Nem kell lehordani napi 3szor, mert nincs nagy mozgás igénye, emelett ugye szoba tiszta alomra jár.


Nekem a macsek vált be, bár kutyusom nem volt.

2022. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Macskát nem kell mindig sétálni, kakilni, pisilni vinni, korán kelni, esőben, fagyban, szélviharban.

De az tévhit, hogy a macskával nem kell foglalkozni. Benti macskát is le kell kötni, mert nem tud vadászni, felfedezni

Egyébként a kutya is alszik, fekszik a nap nagyrészében.

2022. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Kistestű kutya, ha van időd levinni naponta, ahányszor igényli, nagytestű szerintem nem való lakásba, túl nagy az mozgásigénye. Ha jobban szereted otthon tölteni a szabadidőd, akkor pedig cica.
2022. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Volt kutyám és cicám is.Egyértelműen könnyebb macskával lakásban.
2022. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Mindkettőt tartok.

Macskával sokkal kevesebb dolog van. Az enyém egy ritka lusta, max az egyik alvó helyétől sétál el a másikig. Néha igényel egy kis játékot, de amúgy elvan, tojik a fejemre. Az alom, ha jó minőségű és rendszeresen takarítva van, nem szaglik. Arra készülni kell, hogy hiába van ilyen-olyan menő kaparófája, néhány bútor áldozatául esik majd.

Kutyával több a dolog. Vinni kell eü sétára reggel-délután-este, no meg energia levezetőre is. Ez nyilván kutya függő, egy tacskó hamarabb lefárad, mint egy border collie. A kutyáknak erősebb testszaguk van, mint a macskáknak, de ez ember függő, kit zavar. Egy kutya jobban tanítható, ha normálisan meg van nevelve és le van fárasztva, nem tesz kárt semmiben.

A szőrét mindkettő hullajtja rendesen, kutyáknál ez fajtafüggő, mennyire.

Összességében szerintem egy macskával kevesebb baj van. Elvan a maga világában, csak egy kajahordó szolgának tekint.

2022. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Krokodillal
2022. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Semelyikkel. Nagyon akarnom kéne állatot és nagyon kilátástalannak kéne lennie kertesháznak a következő 5-10 évben ahhoz, hogy beengedjek egy állatot a lakásba. Szeretem őket, de nekem semmi ne hullajtson ott szőrt, ahol én főzök és alszok.
2022. okt. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!