Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovasok! Részleges ínszalagsza...

Lovasok! Részleges ínszalagszakadás gyógyulása után mennyi az esély a "visszaesésre"?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a lovamnak részleges ínszalag szakadása van a hátsó bal lábán. Ha meggyógyul neki, onnantól kezdve mindig sérülékeny lesz a lába, ill. fáslizni kell neki, gyenge munkára? Még fiatal, és belerugott a karámrúdba, utána futkározott, és azután mindig be-be dagadt a lába. most nagyon szép neki, egyáltalán nincs bedagadva. Szóval, ha kiderül hogy tényleg részleges ínszalagszakadása van, és meggyógyítjuk, mire kell számítsak a jövőben?
2010. szept. 27. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én első versenylovamnak csikókorában sérülésből származó ínszalagszakadása volt, én 11 éves kora körül kezdtem el vele versenyezni. Állandóan sántított, eleinte még csak évente jött neki elő, ekkor kapott egy injekciót, de később már félévente, havonta előjött neki. Emiatt leállítottuk a versenyzésről, de aztán már gyerekek alatt sem tudtuk iskolalónak használni. Teljesen le kellett állítani a komolyabb mozgásról. Kentük fájdalomcsillapító krémmel, jégzselével, de semmi nem segített neki. Később már az injekció sem.

Pedig hihetetlen ló volt, 150-160 centit simán vitte úgy, hogy szinte semmi segítséget nem kellett neki adni, csak ültél rajta, ráfordítottad az ugrásra és már ugrotta is.

Sajnos aztán elkerültem abból a lovardából, mert máshol ajánlottak nekem versenylovat, de sokszor jártam ki meglátogatni. Egyszer láttam, hogy feltették lószállítóra egy másik kancával együtt, azt mondták, hogy valaki megvette. Később kiderült, hogy vágóba vitték őket. Ha akkor tudom, biztosan nem engedem meg. :( :( Még most is a könny a szemembe szökik, ha rágondolok. És már nem tudom visszacsinálni. Sosem láthatom többé, pedig tudom, hogy ő is nagyon szeretett engem. Odabújt, vállamra tette a fejét, amikor simogattam, átöleltem a nyakát és ő teljesen ráhajtotta a nyakát a hátamra, mintha megölelt volna. Amikor simogattam a fejét, becsukta a szemét, amikor pedig elmentem, akkor addig nézett utánam, amíg látott, és nyújtotta a nyakát.

[link]

Ő volt az. Azért ezt a képet linkeltem, mert ezen olyan szép szerintem. Szakadt az eső. :) Elhagytuk 2 patkónkat a sárban, mindenki elesett, elcsúszott, de ő 2 hiányzó patkóval se hagyta magát, elhoztuk a 2. és 3. helyezést.

Na mindegy...nem akarom elmesélni az egész életem, csak jól esett kiírni magamból a hiányát :(


De lényeg a lényeg, szerintem van esély a pacid gyógyulására, az én pacimat valószínű nem kezelték megfelelően, vagy nem tudom...mindenesetre semmiképp ne terheljétek, nehogy komolyabb baj legyen!

2010. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi,van rá esély. A lábát mindig védened kell majd valamivel,és nem erőltetheted meg,de nem lesz vele gond.
2010. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm. nem hinném hogy ínszalagszakadás, dehát még fiatal, csak a karámrúdba rugott bele és utána futkározott, ugrált. szerintem azért dagadt vissza neki mindig, mert bár "kívülről" a dagadás lement, az állatorvos engedélyezte a munkába szoktatást, szerintem "belül" nemteljesen gyógyult meg, tehát igazából nem hagytam hogy meggyógyuljon neki mert mindig megerőltette. De most pihentetem, jövőhéten itthon sem leszek, aztán mikor beköszönt a hideg idő, elkezdem olyan lassan szoktatni a munkába, hogy tavasszal fogok vele előszőr úgy dolgozni mint a baleset előtt. Reménykedem hogy ugyanolyan lesz a lába mint előtte. Állatorvost felhívtam telefonon és aztmondta, hogy mindig ilyen lesz a lába, kinyúltak az inai. De még csak ki se jött! Csak annyit mondott hogy fásli+lábhűtés+gyulladáscsökkentő gél. Meg hogy fölösleges pihentetni mert kifog neki újulni. Más is eztmondta de én ebben nem hiszek. Nagyon jó kis masszív (bár vékony) lábai vannak, soha semmi baj nem volt velük, bátran mehettem vele bármennyit. Csak aza fránya ugrálás :@
2010. szept. 28. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!