Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy adjam be a gyógyszert...

Hogy adjam be a gyógyszert egy felnőtt macskának?

Figyelt kérdés
Nem tudom mert egyfolytában ellenkezik.
2022. nov. 1. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Mondd neki, ha nem eszi meg, injekciót fog kapni.
2022. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Tablettás? Folyékony?

Ha tabletta és ehet rá, akkor az is jó lehet, hogy összekevered jutalomfalattal/amit szeret. Ha folyékony, akkor egy fecskendővel könnyen bele tudod nyomni a szájába. Ha sűrű, akkor fel tudod hígítani (ha ez nem gond)

2022. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Létezik tabletta beadó kis applikátor, állatorvosnál kapható, az segíthet. Illetve a cicát be lehet tekerni egy törölközőbe vagy kistakaróba előtte, hogy a lábaival ne tudjon kapálózni. Utána érdemes adni neki valami jutalmat, olyan faltot, amit szeret, sok cicánál ez csökkenti a stresszt. Egyes cicákat be lehet csapni úgy, hogy valami finomságba rejted a gyógyszert pl. por formában, ill. léteznek ilyen jutalomfalatok, amikben kis "zseb" van a gyógyszernek.
2022. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha lazábban ellenkezik akkor elkapod a grabancát, erősen (nem sajnálva) megfogod és lenyomod a bogyót torkán (oldalról, a szája szélénél próbálkozz, úgy kinyitja), vagy ha megy csipesszel úgy is jó.

Ha keményebben ellenkezik, fúj, karmol, morog, akkor csavard törölközőbe szorosan, hogy csak a feje látsszon ki. Ha egyedül vagy és nincs segítséged, az is jó megoldás lehet, ha letérdelsz és így, törölközőbe csavarva beszorítod a két térded közé, hogy ne tudjon mozgolódni.

A legjobb az lenne ha meg tudnál kérni valakit, hogy vagy fogja le a cicát ameddig te beadod a gyógyszert, vagy fordítva. Legvégső esetben vidd dokihoz, ő majd beadja neki.

2022. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2022. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nyakbőrnél határozottan megfogod, a nyelve hátuljára rakod a gyógyszert, aztán addig tartod, amíg le nem nyeli. A törölközős módszer nálunk nem jött be. Lehet próbálkozni széles mosollyal kínálni, mintha jutalomfalat lenne vagy májkrémbe tenni a tányérjára, hátha úgy elfogadja.
2022. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
2022. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
Verd szet oket
2022. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Én mindig kajába rejtettem neki. Pl. egy kis kocka parizerbe vágtam egy rést, abba belenyomtam a gyógyszert, és úgy megette. Kíméletesebb módszer, mint lenyomni szerencsétlennek a torkán. 😅
2022. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
9# hiába kíméletesebb módszer, nem minden macskánál működik. Az enyém nyammog mindenen, kb a vajpuha kaját is nyolcvanszor körbenyalogatja mielőtt méltóztat beleharapni.
2022. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!